'Leven is somber zonder Ajax' Supporter aan het woord De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) zullen komend seizoen op regel matige basis ruimte maken in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering Miranda van der Valk, die vertelt wat Ajax voor haar betekent. Fan van Ajax sinds: 'Supporter ben ik van kleins af aan. Eigenlijk al sinds mijn geboorte. Mijn ou ders zijn altijd Ajax-fans geweest. Als kind ga je daar in mee. Het is nooit in me op gekomen supporter te worden van een andere club. Veel familieleden zijn ook voor Ajax, maar wel iets minder fanatiek dan ik ben. Sommigen zijn zelfs Feyenoord- supporter. Die zijn, zeg ik dan altijd maar, met de verkeerde partner getrouwd. Zoiets valt niet tegen te houden. Al laat ik ze, als het even kan, wel merken dat ze de verkeerde club steunen. Als Feyenoord heeft verloren, horen ze dat van me. Andersom gebeurt dat ook. Gelukkig heeft Feyenoord de laatste jaren meer wedstrij den verloren dan Ajax. Ik heb simpelweg Ajax-bloed. Als de club heeft verloren, ben ik niet echt gezellig. Gelukkig komt dat niet vaak voor. Als ik een wedstrijdje thuis bekijk en Ajax scoort, ga ik volledig uit mijn dak.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Meestal reis ik alleen naar de ArenA. Heel af en toe neem ik mijn buurman mee. Vooral als Ajax Europees speelt. Een an dere keer gaat ook wel eens een kennis met me mee.' Mooiste Ajax moment: 'De huldiging op het Museumplein na de overwinning in de Champions Eeague blijft ook tien jaar later heel bijzonder. Wat een geweldig feest was dat zeg! De sfeer was fantastisch. Helemaal nadat het vliegtuig met de selectie was overgevlogen. De huldi ging zelf, met de spelers en technische staf, staat ook nog op mijn netvlies gebrand. Ik was daar toen met mijn broertje. Omdat we vroeg waren, stonden we rede lijk vooraan. Aangezien ik niet zo lang ben, kon ik niet alles zien. Bij de huldiging na de wereldbekerwinst ben ik niet geweest. Die werd toen een dag uitgesteld, waardoor ik niet in Amsterdam kon zijn.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De hak-goal van Rafael van der Vaart in de Klassieker tegen Feyenoord. Met mijn plek op de tweede rij van de eerste ring zat ik er ook bovenop. Natuurlijk spreekt de treffer die Cruijff ooit scoorde tegen ADO, de effectbal op de keeper, ook nog steeds tot de verbeelding. Eigenlijk net als de tref fer van Eitmanen in Triëst, tijdens het Champions-Leagueduel tegen AC Milan. Maar eigenlijk is elke Ajax-goal een hoog tepunt. Zo lang de Ajacieden blijven scoren, ben ik tevreden.' 41 Ajax Kick Off> FC Thun

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 40