Trainer Urs Schonenberger, debutant op hoogste niveau 31 Urs Schonenberger begon op 1 januari 2005 als hoofdtrainer bij FC Thun, zijn eerste klus op het hoogste niveau. Hij volgde succestrainer Hanspeter Latour op, die tijdens de winterstop inging op een lucratieve flirt van Grasshoppers Zürich. Met het vertrek van Latour zou het bolwerkje FC Thun ineenstorten, was de algehele verwachting in de Zwitserse voet balwereld. Maar niets bleek minder waar. Schonenberger ging fanatiek aan de slag met zijn selectie. De 46-jarige trainer, die nog samenspeelde met René van Eek, staat bekend om zijn strenge en harde aanpak. Hij handhaafde zich met FC Thun in de top van de liga. Schonenberger heeft discipline hoog in het vaandel staan: 'Maar natuurlijk. Zonder discipline kan een elftal niet presteren. De organisatie moet staan en daarbinnen is orde nood zakelijk. Daarnaast hanteer ik twee belang rijke elementen. Ten eerste is dat plezier. Urs Schonenberger: 'Ajax en Arsenal waren de gewenste tegenstanders.' Al mijn spelers moeten er zin in hebben, lol om te voetballen en te trainen. Daarnaast moet de fysiek in orde zijn. Dat betekent hard trainen. Ik streef naar een eerzuchtige spelersgroep, want die is altijd in staat succes te boeken. Voordat dat kan, moet je echt helemaal fit zijn. Maar, er zijn meer mozaïeksteentjes nodig om een hecht team te kunnen bouwen. Fysiek, moreel, uithoudingsvermogen en de veld organisatie. Het moet allemaal kloppen,' aldus de overtuigde trainer. Na de winterstop zette FC Thun een prima reeks neer van zeven opeenvolgende overwinningen. Daarmee stelde de ploeg deelname aan de tweede voorronde van de Champions League veilig. 'We lootten tegen Dinamo Kiev. Een zeer zware tegen stander. Weer waren we volgens iedereen kanloos. Maar ik had Shaktar Donetsk in Zwitserland in actie gezien tijdens de voor bereiding. Tegen FC Basel en Grasshoppers kenden ze veel moeite met het Zwitserse systeem. Daar putte ik vertrouwen uit. Het is gelukt ze te verslaan. Daarna ont moetten we Malmö IF. Weer hetzelfde verhaal. Een goede ploeg, maar een club die binnen ons bereik lag. Dat bleek, want we versloegen ze twee keer. Nu proberen we onze huid zo duur mogelijk te verkopen. Misschien onderschatten de tegenstanders ons. Ik ben zelf vijftien jaar prof geweest. De trainer kan er nog zo op hameren, maar ergens gebeurt het toch. Dat de spelers in hun hoofd toch 20 procent minder geven. Kleintjes winnen altijd en overal van de groten. Dus daarom hebben we nu al drie punten en hebben we kans op meer.' 'Ik ken de ArenA. Ajax en Arsenal waren mijn twee gewenste tegenstanders. De spe lers van Grasshoppers hebben me gezegd hoe mooi het in de ArenA is. Ze waren zeer onder de indruk toen ze daar speelden. Daarnaast bevalt Nederland me en Ajax is natuurlijk top.' Ajax Kick Off FC Thun

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 30