Aanvoerder Gerber verklaart het succes 29 Aanvoerder Andres Gerber over het onver wachte succes van zijn ploeg: 'FC Thun is een kleine club met een kleine begroting. We zijn op ieder gebied extreem gegroeid in de laatste jaren. Het houdt maar niet op, de successen rijgen zich aaneen. Ook de toeschouwersaantallen nemen gigantisch toe. De club heeft geen grote traditie, speelde slechts één keer eerder in de hoog ste liga (1954, red). FC Thun was tot acht jaar geleden een amateurclub. Dat was het eigenlijk nog toen we in 2002 plotseling promoveerden naar de hoogste divisie.' Gerber speelt op de positie van rechter middenvelder en is sinds tweeënhalf jaar aanvoerder. 'De buitenwacht begrijpt er helemaal niets van. Hoe kan dat piepkleine FC Thun opeens tussen de Europese grootmachten uit Madrid, Londen en Amsterdam opereren? Zelf proberen we het te begrijpen, maar dat gaat haast niet. We hebben een paar goede trainers gehad die veel hebben opgebouwd. Hanspeter Latour, die in januari naar Grasshoppers is verhuisd, verdient veel eer. Maar dat geldt ook voor anderen. Onze selectie is door de jaren heen gekenmerkt door vele spelers wisselingen. Dat hoort bij een kleine club die lage lonen betaalt. Zodra andere clubs meer bieden, zijn de spelers vertrokken. Dat maakt het allemaal extra bijzonder bij ons.' Het feit dat er zoveel spelers komen en gaan, heeft er door de jaren heen voor ge zorgd dat er nauwelijks een verwachtings patroon is gecreëerd. Gerber: 'Wij spelen altijd zonder druk. Bij iedere start van het seizoen worden wij door de 'kenners' bij de laatste drie gerangschikt. Maar ieder jaar weer verrassen we en doen we het goed. Wij zijn altijd de underdog. Alleen nu niet meer. Een club als Ajax moet altijd winnen. Zij voelen dagelijks de druk van het moeten presteren. Bij ons is dat pas sinds dit jaar. Door de Champions League te halen, zijn alle verwachtingen overtroffen. We hebben niets te verliezen. De nederlaag tegen Arsenal maakte niets uit. De zege tegen Sparta Praag was al een enorme bonus. Verder zien we wel hoe het gaat. Wat we nu nodig hebben, is geluk om nog wat punten te halen. Wij zijn een team dat voor alles strijdt. Wij hebben geen sterren. De ster is het team. Bij FC Thun spelen allemaal bescheiden spelers die met beide benen op de grond staan. Dat is welllicht ons geheim.' Andres Gerber is de aanvoeder van de Zwitserse ploeg. Ajax Kick Off FC Thun

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 28