In de UEFA Champions League speelt FC Thun in dit stadion zijn thuiswedstrijden. Maar eerst moet er in de ArenA van FC Thun gewonnen worden. Dat lijkt eenvoudiger dan het in werkelijkheid is. De Zwitserse nummer twee van afgelopen seizoen speelde dit seizoen reeds zes duels in de Europese kampioenencompetitie. Dinamo Kiev fuit 2-2, thuis 1-0), en Malmö IF (uit 0-1, thuis 3-0) werden geëlimineerd. De club met verreweg de kleinste begroting van alle deelnemers plaatste zich daarmee sensationeel voor de groepsfase. Daarin verloor FC Thun in de eerste wedstrijd op het nippertje van Arsenal. Een bevlieging van Dennis Bergkamp bezegelde het lot van de dappere Zwitsers in de laatste minuut. Thuis tegen Sparta Praag sloeg FC Thun op haar beurt in de slotfase toe en won met 1-0. Kortom, van de zes duels in de Champions League verloor FC Thun er pas één. Dat maakt de opgave voor Ajax er niet eenvoudiger op. Want de mannen van trainer Danny Blind moeten niet alleen vandaag winnen, maar ook de return in Bern moet eigenlijk een driepunter op leveren. Alleen dan behoudt Ajax een riant uitzicht op de achtste finales. Die zul len na de winterstop gespeeld worden. Armand Deumi uit Kameroen is wellicht de beste speler van FC Thun. De donkere verdediger heeft bij tijd en wijle last van een liesblessure, iets wat hem een onzekere factor maakt. Voorin bezit de ploeg van trainer Urs Schonenberger in Mauro Lustrinelli een zeer gevaarlijke spits. Lustrinelli behoort inmiddels tot de succesvolle selectie van het Zwitserse nationale team. Smaakmaker van de ploeg is de Braziliaan Adriano. De mid denvelder is gezegend met een fluwelen traptechniek in zijn sterk ontwikkelde linkerbeen. Vrije trappen rondom het strafschopgebied worden bijna altijd door hem genomen. FC Thun Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 27