13 veus. Als je aan de kant staat denk je overal over na, hoe dit moet, hoe dat. Maar als je dan eenmaal in het veld staat, heb je geen tijd meer om na te denken en ben je bezig met hoe en waar je de pass moet geven of welke ruimte je moet inlopen. Dan heb ik dus nergens meer last van.' Ondanks zijn weinige speelminuten en de relatief korte tijd dat hij bij Ajax in dienst is, voelt Juanfran zich helemaal onderdeel van het team. Wel wordt van de verdediger iets anders verwacht dan hij bij zijn vorige clubs gewend was. 'Normaal gesproken, in ieder geval bij mijn oude clubs, was het zo dat als je met 1-0 voor kwam te staan, je met iets minder mensen ging aanvallen. Het middenveld en de verdediging gingen dan wat voorzichtiger spelen. Bij Ajax is dat niet zo, het idee hier is dat je moet blijven proberen te scoren. Aan dat idee moest ik even wennen, maar het spreekt me wel aan.' Veel kans om dat te laten zien krijgt de Spanjaard deze maand niet. Vanwege een rode kaart in een duel met Jong Ajax, moet de verdediger drie wedstrijden van Jong Ajax aan de kant blij ven. Voor Ajax 1 mag hij ook niet uitkomen in wedstrijden die onder de vlag van KNVB worden gespeeld. Maar in de Champions League is er geen probleem. 'Voor een verdediger heb ik niet veel rode kaarten, ik j geloof twee. Ik houd er niet van iemand opzettelijk te ra ken. Maar als je met 1-0 voor staat en in de laatste minuut countert de tegenstander, ja, dan zal ik in grijpen als dat nodig mocht zijn. De rode kaart met Jong Ajax was anders. Ik had niet de intentie om iemand te raken, maar dat gebeurde wel,' aldus Juanfran tot zijn grote spijt. 'Ik wil zó graag voetballen.' Aanpassen Aan het leven in Nederland wende Juanfran heel snel. Het enige wat hem ei genlijk verbaast is dat na zessen de straten leeg zijn. 'Er is niet zo veel verschil met Spanje. In de winkels hier kun je alles kopen om Spaanse gerechten te maken, dus dat is geen probleem, maar er is niemand meer op straat als de winkels dicht zijn! En ze zeg gen dat het in de winter nog erger is. In Spanje is iedereen buiten tot een uur of negen, tien, om met vrienden te praten, of een koffie te drinken, dus dat zal ik wel gaan missen. Maar mijn vrouw en ik willen graag langer dan dit seizoen bij Ajax blijven, dus zullen we ons moeten aanpassen. Ik hoop alleen dat de liefde wederzijds is, dat Ajax mij graag wil behouden.' De taal vormt geen barrière voor de Spanjaard. Net zoals Johan Cruijff vindt Juanfran dat de taal van het voetbal universeel is. Maar de team besprekingen zijn in het Nederlands, begrijpt hij dat volledig? 'Niet honderd procent natuurlijk,' beaamt de verdedi- Ajax Kick Off> FC Thun

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 13