ZONDAG 2 OKTOBER 2005 AANVANG 12.30 UUR II z Tramlijn 8 spuwt elke thuiswedstrijd van Sparta talloze supporters uit. In alle soorten en maten. Pro Sparta wacht ze elke wedstrijd op en haalt er eentje voor het voetlicht. Maak kennis met de supporters van Lijntje 8. Deze aflevering: Peter Lingen. Peter komt aanlopen. Broodje vis in de hand en wil graag meewerken: „Ik ben geen vaste supporter van Sparta. Stiekem ben ik voor Ajax." 1Dan ben je een week te vroeg op het Kasteel. Mag ik vragen hoe je heet en hoe oud je bent? „Mijn naam is Peter. Zonder achternaam. (Als Peter het 'bewijsnummer' thuisgestuurd wil krijgen, noemt hij wel zijn achternaam). Mijn leeftijd is 32 jaar." 2. Op welke tribune ga je zitten? „Op de Kasteeltribune met mijn vrienden." 3. Waarom ga je met vrienden mee naar Sparta? „Sparta heeft steun nodig, ook financieel. Dus eigen lijk óók uit liefdadigheid 4. Waar kom je vandaan? „Uit Schoonhoven, een half uurtje hier vandaan." 5. Wat is je beroep? „Ik ben IT-Engineer. 10 jaar lang werk ik al op een Callcenter in Schoonhoven." 6. Het is weer zondag. Wat heb je gisteravond gedaan? „Mijn vrienden hadden een feestje, maar ik mocht niet komen omdat ik de keer daarvoor een paar foute opmerkingen had gemaakt. Dus heb ik maar een paar biertjes gedronken en bepaalde programme ringtechnieken bestudeerd." 7. Je staat op de tramlijn voor het Kasteel. Wat vind je van Sparta? „Het is de mooiste club van Rotterdam. Dat zeg ik ook als Ajax-supporter. Eerst komt Sparta dan Excelsior dan Noorder Kwartier, Ommoord en daar ver achter ergens Feyenoord." 8. Wat is jouw ultieme zondag? „Een zondag waarop Sparta met groot verschil van Zuid wint!" 9. Met welke speler zou je een dag willen ruilen? „Mag ik dan ook met zijn vrouw? Hahaha. Even seri eus, ik vind Rachid Bouaouzan een goede voetballer. Jammer dat hij nog zo weinig rendement heeft. Hij speelt te jeugdig, maar zijn tijd komt nog wel." 10. Dat denk ik ook. Wat sta je trouwens te eten? „Bakkeljauw, gehaald bij de Chinees naast snackbar Florida. Lekker joh, moetje ook eens proberen." 11Als jij wat mocht veranderen binnen de structuur van Sparta, wat zou je dan doen? „Niets. Sparta is Sparta en dat moet zo blijven. Behoud je identiteit!" 12. Voor de rest alles goed? „Mhoaw, het is zondagmiddag. Je kent dat wel, gisteren een biertje op. Maar ik verheug me op vol gende week als ik hier op Spangen in het uitvak ga zitten. Heb jij alvast kaarten voor me?" 13. Nee. Misschien zien we elkaar volgende week. Eerst Sparta Rotterdam-Heracles Almelo. Wat denk je? „Sparta wint met een score van 4-1Twee keer Boussaboun... Eh, Bouaouzan. Ricky scoort er ook eentje en één doelpunt van René Ponk die een doel trap via een stuit over de keeper van Heracles schiet." Tekst: Gerrit van Loon 25e jaargang nr. 4 I

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 30