Is K Beter een verre vriend dan een goede buur ZONDAG 2 OKTOBER ZOOS AANVANG 12.30 UUR Het lijkt al weer eeuwen geleden dat Sparta tegen Ajax speelde. Als Sparta en Ajax elkaar treffen, denk ik vaak terug aan de confrontatie in De Kuip. De nachtmerrie van iedere Ajacied. Sparta won die wedstrijd op vreemde grond ook nog eens. Het Kasteel was destijds een ruïne vanwege de reno vatie, dus moest Sparta uitwijken. Rotterdam West-Amsterdam zijn altijd leuke confrontaties. Tijdens of na de wedstrijd. Het Bogarde-incident zal menig Spartaan zich nog kunnen herinneren. Ajacieden zien in dat Sparta de club van Rotterdam is, want tijdens menig duel Ajax-Feyenoord heb ik het door Spartanen verzonnen lied Sparta is de club van Rotterdam regelmatig gehoord via de televisie. Toch zijn er heel wat tegenstellingen tussen Rotterdam - dat volgens deskundigen lijdt aan het second city syndrom - en Amsterdam. Bij menig confrontatie tussen de topclubs van beide steden komt de frustratie boven drijven. Denk maar aan de rellen van vorig jaar. Bij de wedstrijden Sparta-Ajax lijkt sprake van wederzijds begrip. Beide hebben de clubnaam ont leent aan een Grieks mythologisch verleden en daarnaast hebben veel meer spelers van Sparta de weg naar Noord-Holland bewandeld dan naar Rotterdam-Zuid. Enkele namen: Ray Clarke, Danny Blind, Winston Bogarde, John Veldman, John Nieuwenburg en Nourdin Boukhari. Niet iedere Spartaan is even goed geslaagd bij Ajax. Veldman was op zijn top bij Sparta en vertrok als Sparta-speler van het jaar richting 020. Hij zat tegen het Neder lands elftal aan, maar is uiteinde lijk niet echt geslaagd bij Ajax. Ray TOEN y00r Nieuwen burg geldt bijna hetzelfde verhaal, alleen speelden blessures en de onrustige trainersperiode bij Ajax hem parten. Ook hij ging bij Sparta weg als groot talent, maar heeft het helaas nooit waar kunnen maken in Amsterdam. Boukhari is een twijfelgeval. Is één seizoen verhuurd aan NAC. Ging weer terug naar Ajax en heeft zijn kans gegrepen en pakt regelmatig wat speelminuten in het eerste. Van een echte doorbraak is (nog) geen sprake. Zijn transfer naar Ajax kwam financieel gezien op het juiste moment voor Sparta. Ray NU 25e jaargang nr. 4 i «A¥ cLAmi

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 23