ZONDAG 2 OKTOBER 2005 AANVANG 12.30 UUR ÉSltlll Vervolg van pagina 15 gekopte bal in. Uitblinker Bosveld zorgde een kwar tier voor tijd uit de draai voor de genadeklap van Ajax, dat geïrriteerd reageerde op de eigen onmacht, met gele kaarten voor Cruijff en Keizer als gevolg. Bram Marbus scoort tegen Ajax en wordt achter volgd doorzijn teamgenoten. ziet het beeld in Amsterdam er uit. Met uitzonde ring van een verrassende zege in 1989 dateert het laatste punt uit 1982, toen Blind in de laatste minuut de Spartaanse gelijkmaker scoorde. Grote nederlagen, waarbij 8-0 en tweemaal 9-0, geven aan deze lijst een sombere tint. De historie van Sparta-Ajax is overigens rijk aan spectaculaire par tijen en vooral veel goals: 167 doelpunten in 46 wedstrijden is een fraai totaal. Mede door de grote nederlagen in Amsterdam werd er ook daar 160 maal gescoord, al is de verdeling van de goals veel ongunstiger. Het volgende wapenfeit vond plaats in oktober 1981. Zelfs Ben de Graaf was in de Volkskrant lyrisch over ons: "Sparta mag dit seizoen beter en vooral leuker voetballen dan Feyenoord, echt pop ulair zal het in Rotterdam nooit worden. Tegen Ajax waren er slechts 15.000 toeschouwers, maar zij werden op hun wenken bediend. Niet alleen kreeg concurrent Ajax een draai om de oren, het ging ook nog gepaard met een doelpuntenfeest De uit blinkende Van Gaal, die als schaduwspits fungeer de, zette Sparta na 10 minuten op 1-0 en gaf ook Van der Gijp de gelegenheid op 3-1Loggie scoor de driemaal en tussendoor hield Kieft met ook drie goals Ajax min of meer in de race. Na afloop deel den we de tweede plaats met Ajax, één punt ach ter PSV. Laten we ons daarom maar richten op de successen op het Kasteel. In december 1972 kwam het grote Ajax met Cruijff, Keizer, Neeskens en Mühren op bezoek. Sparta leverde een topprestatie door de Europacuphouder met 3-1 te verslaan. In een prachtige wedstrijd was Ajax door een kromme vrije trap van Keizer vroeg op 0-1 gekomen, maar Venneker bekroonde nog voor rust het Sparta- offensief met de gelijkmaker uit een vrije trap vanaf 25 meter. Na rust hield Sparta het initiatief vast en al snel kopte Kreuz vallend de door Bosveld door- Nourdln Boukhari wordt van de bal gezet doorAron Winter. Jan van Halst kijkt toe. 25e jaargang nr. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 21