Herrie in de grachtengordel Supporter aan het woord 41 De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) zullen komend seizoen op regel matige basis ruimte maken in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering Rogier Hesterman, die vertelt wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: '1981, mijn geboortejaar. Ajax is iets wat ik van huis uit heb meegekregen. Het gaat bij ons in de familie over van generatie op ge neratie. Iedereen is voor Ajax, alleen mijn opa is daar van afgestapt. Die is ooit voor PSV geworden, omdat hij het niet kon verkroppen dat Ajax geregeld spelers weg haalde bij zijn eigen vereniging. Dat was Sint Martinus uit Amstelveen, maar dan hebben we het wel over veertig, vijftig jaar geleden. Ik kwam voor het eerst in het stadion toen ik zes jaar werd. Mijn ouders organiseerden een verjaardagspartijtje. Ze hadden allemaal vriendjes van de basisschool uitgenodigd en daarmee gin gen we naar Ajax - Excelsior in De Meer. We hadden heel mooie plaatsen, op de eer ste rij. Een geweldige ervaring.' Met wie kijk je naar wedstrijden van Ajax? 'Met vrienden. Laatst zijn er nog een stuk of zes langs geweest om op televisie naar de wedstrijd tegen Sparta Praag te kijken. We hebben aardig wat herrie ge maakt, dat moet ik nu nog horen van de buren. Ik woon in de grachtengordel van Amsterdam. Het is er erg rustig, bijna dorps. De mensen zijn een beetje rumoer niet gewend. In het stadion ben ik ook iemand die heel hard kan schreeuwen als Ajax scoort of als er een fout gemaakt wordt. Er is een tijd geweest dat ik bij elke wedstrijd in het stadion zat, maar die ligt helaas achter me. Zo gaan die dingen: Je wordt ouder en moet tijd aan andere dingen besteden. Ik zit op de hotelschool, een zware studie met een aanwezigheids- verplichting. Ik moet veel moeite doen om mijn punten te halen.' Mooiste Ajax-moment: 'Het winnen van de Champions League in 1995. Van het moment zelf weet ik niet zo bijster veel meer. Ik keek de finale thuis bij mijn ouders en ik ben erg dronken gewor den, haha. Na afloop trok ik het niet eens meer om de stad in te gaan. Maar het ging ook niet alleen om die avond. Het mooie aan de eindoverwinning was het hele Ajax Kick Off> Arsenal FC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 38