Jong Ajax bekert verder, met excuses voor het doelpunt Gatorade Cup 36 JmÊÊaËmÈÊMËÊÈm Jan Vertonghen scoorde een prachtig doelpunt en een onbedoelde goal. Jong Ajax plaatste zich een week geleden voor de volgende ronde van de Gatorade Cup. In de Amsterdam ArenA werd Cambuur Leeuwarden met 3-1 verslagen. Die goede prestatie raakte een beetje on dergesneeuwd doordat de 3-0 en de 3-1 zulke merkwaardige doelpunten waren, dat ze niet snel nog zullen worden vergeten. De 3-0 van Jan Vertonghen was een on gelukje en voor de 3-1 kreeg Cambuur vrije doortocht naar het Ajax-doel. Bij een 2-0 stand in de tweede helft in het voordeel van Jong Ajax, werd Derk Boerrigter op het veld behandeld aan een lichte blessure. Na de behandeling was het de bedoeling dat Jan Vertonghen de bal zou terugschenken aan Cambuur dat zo spor tief was geweest het spel stil te leggen. 'Ik wilde hem een beetje hard wegschieten om tijd te winnen want we stonden voor,' verklaarde Vertonghen na afloop. De lange bal van de linkermiddenvelder kwam echter als een complete verrassing voor doelman Van der Vlag, die ver voor zijn Juanfran maakte zijn eerste optreden in het shirt van Ajax. doel stond. De bal ging er schitterend, maar volledig onbedoeld in: 3-0. Verwarring bij iedereen, maar er restte de scheidsrechter niets anders dan het doelpunt goed te keu ren. John van den Brom, trainer van Jong Ajax, gaf bij de aftrap zijn manschappen instructies de benen stil te houden zodat Arsenal FC Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 33