i en de shirts 33 Zij leerden elkaar kennen toen Radford met het jeugdteam van Arsenal meedeed aan het beroemde en onlangs weer mooi leven ingeblazen Blauw Wit toernooi. Engel Radford... De coach was Bertie Mee, één van de all- time greats van Arsenal, al was 'ie natuur lijk minder beroemd dan de coach der coaches, Herbert Chapman. De meeste uitstraling van de Gunners-ploeg bezat Charlie George. Hij was het Londense antwoord op George Best. Een beetje enfant terrible, modebewust, de haren veel langer dan gemiddeld en be gaafd. Een onberekenbare aanvaller met een on-Engelse techniek en met een wei- Engels opportunisme. Mick Jagger op voetbalschoenen. Een voetballer waarmee een avontuurlijk denkend jongetje zich graag vereenzelvigt. De Cup Final in het zonovergoten Wembley kreeg een verlenging. En toen barstte het spektakel goed los. Steve Heighway scoorde voor Liverpool, een foutje van keeper Clemence gaf George Graham de kans om gelijk te maken. En toen, in de 116de minuut, het doelpunt, de winnende goal, van Charlie George. Good ol' Ar'snal, we're proud to sing your name!" Arsenal maakte een allesbehalve saaie ereronde. We zijn 34 jaar verder. Ajax - Arsenal, op nieuw. Het plakboek, stoffig en wat muf meurend heb ik van zolder gehaald. Het Cupfinal seizoen herleefde. Speelden er in het team van manager Bertie Mee hooguit een paar Schotten mee, nu zijn de Engelsen op de vingers van één hand te tellen. Verre van saai. Spektakel is er wel, dit seizoen voor het laatst op het bastion Highbury. Dat brengt mij weer terug op de shirts. Dit jaar speelt Arsenal, bij wijze van hom mage aan het stadion, in de oorspron kelijke kleuren. Diepdonkerrood. Ooit, in de pioniersjaren, was juist die kleur de inspiratie voor een andere deelnemer uit onze Champions-Leaguegroep. De voorzit ter van het net opgerichte Sparta Praag moest aan het begin van de vorige eeuw in Londen zijn. Voor zaken. Hij zag Arsenal spelen, werd verliefd op de kleuren. Zijn Sparta zou diepdonkerrood voetballen! iar ie- ng iet Ajax Kick Off> Arsenal FC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 30