DE TEGENSTANDER 31 liefhebbers kleine vermogens om vlak tegen hun club aan te mogen wonen. Ook binnen in het stadion valt voor de lief hebber veel te genieten. Wie door de hoofd ingang naar binnen komt, ziet foto's aan de muur van spelers, trainers en voorzitters van lang geleden, of juist van heel recent. Bordjes in het houten trappenhuis vragen de toeschouwers op de betere plaatsen of zij zich alstublieft niet met spijkerbroek of sportschoenen op de tribunes willen verto nen. Het speelveld, gezegd wordt het klein ste in de Premier League, ligt er schitterend bij. Op de rode stoeltjes van de tribunes staat met grote letters ARSENAL F.C., met daarnaast een afbeelding van een kanon, het wapen van de 'Gunners'. Voor de tri bunes in het vierkante stadion met de open hoeken, staan net als overal in Engeland, geen hekken. Vanaf de hoofdingang van Highbury naar het veld is het misschien 20 passen. Bergkamp De selectie van Wenger onderging de voor bije zomer een flinke aderlating, toen aanvoerder Patrick Vieira besloot te ver- José Antonio Reyes in het speciale 'eeuwshirt' van Arsenal. trekken naar Juventus. Arsenal versterkte zich onder anderen met de Wit-Rus Alexander Hleb, die bij VfB Stuttgart werd losgeweekt. Ook huurt de club Alexandre Song voor een jaar van het Franse Bastia, met de optie om de middenvelder daarna definitief in te lijven. Arsenal heeft drie spelers met een Nederlands paspoort in de gelederen. Robin van Persie maakte twee jaar geleden de overstap van Feyenoord naar The Gunners en krijgt hoe langer hoe meer speeltijd van Wenger. De andere twee Nederlanders hebben een Ajax-verleden: Quincy Owusu-Abeyie, die al als jeugdspe ler van Amsterdam naar Londen verkaste, en een speler die - om nogmaals Blind aan te halen - eigenlijk geen introductie meer behoeft: Dennis Bergkamp. De nu 36-jarige Bergkamp is al aan zijn tiende seizoen bezig bij Arsenal en het is naar alle waarschijnlijkheid zijn laatste als professioneel voetballer. En tenzij Ajax en Arsenal elkaar in het vervolg van de Champions League nog een keer loten, wordt dit het laatste optreden op Amsterdamse bodem van de weergaloze aanvaller. De Amsterdammer speelde vanaf juli 1981 tot en met juni 1993 voor Ajax. Hij maakte op 14 december 1986, op 17-jarige leeftijd, zijn debuut voor het eer ste elftal. Als vervanger van de .huidige assistent-bondscoach Rob Witschge mocht hij van trainer Johan Cruijff 23 minuten meedoen tegen Roda JC. Er volgden nog 234 wedstrijden voor de Amsterdamse club en 121 - vrijwel altijd mooie - doelpunten. Met Ajax veroverde Bergkamp een lands titel, twee KNVB-bekers en twee Europa Cups. Na een voor zijn doen kortstondig verblijf bij Internazionale, waar de avon tuurlijke speelstijl van Bergkamp nauwe lijks tot zijn recht kwam maar waar hij wel weer een UEFA Cup veroverde, stapte hij in 1995 over naar Arsenal. Met die club boekte de aanvaller in Engeland grote successen, vaak onder aanvoering van de Amsterdammer zelf. 'We beginnen door de superlatieven heen te raken,' riep een BBC- commentator al enkele jaren geleden na weer een onnavolgbaar doelpunt. Ajax Kick Off Arsenal FC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 28