15 me al snel happy. Met een basisplaats tegen een topploeg als Arsenal is er al helemaal weinig reden tot ontevredenheid.' Vieira heeft Arsenal inmiddels verruild voor Juventus. De Fransman en de Zuid- Afrikaan komen elkaar voorlopig dus niet meer tegen. Bergkamp verrijkt de Arsenal- selectie nog steeds wel met zijn aanwe zigheid. De speler met de fluwelen touch en het rugnummer 10 doet tijdens zijn afscheidstournee - Bergkamp speelt zijn laatste seizoen - gelukkig ook de ArenA aan. 'Het Arsenal uit 2003 valt niet te verge lijken met de ploeg die er nu staat,' oor deelt Pienaar, Ajax' nummer 10. 'Zelfs de wedstrijden die we tijdens het laatste Amsterdam Tournament speelden tegen Arsenal, zeggen weinig over het krachts verschil. Dat was de voorbereiding. In de Champions League staat veel meer op het spel. Vergeleken met 2003 zijn er bij Arsenal en Ajax bovendien weer nieuwe spelers bij gekomen. Wie nu mijn tegen stander zal zijn? Misschien wel Ashley Cole. Net als Vieira ook een lastige tegen stander. Vooral omdat hij een aanvallend ingestelde back is. Dat wordt misschien veel achter hem aan lopen. Het wordt hoe dan ook een lastige wedstrijd. Voordeel is dat je tegen een topploeg als Arsenal telkens weer nieuwe dingen kunt leren.' Vooruitblikkend voorspelt Pienaar hoe lastig het nieuwe Champions-League-avon- tuur dit seizoen kan worden. De wedstrijd tegen de stugge Tsjechen was slechts een voorproefje op wat de Amsterdammers kunnen verwachten. Ajax zal vooral moeten waken voor onderschatting, waar schuwt Pienaar. 'FC Thun kan verrassend uit de hoek komen. De zoon van de bonds coach van Zuid-Afrika is keeper bij Malmö FF, de ploeg die werd uitgeschakeld door Thun. Met de coach heb ik het uit gebreid over die tegenstander gehad. Meestal speelt Thun met een verdedigings steven Pienaar in 2003 in gevecht met Patrick Vieira Ajax Kick Off Arsenal FC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 13