13 verdedigers. Vooral de strijd tussen de kleine Zuid-Afrikaan en de voetbalreus Patrick Vieira waren telkens wedstrijdjes in een wedstrijd. 'Voetballen tegen een persoonlijkheid als Vieira is fantastisch,' lucht de liefhebber in Pienaar zijn hart, onderwijl vooral terug blikkend op het toenmalige thuisduel tegen de Gunners. Op Highbury had de mid denvelder een aanvallende rol over rechts. Thuis tegen Arsenal fungeerde Pienaar als volwaardige aanvaller. 'Ook tegen Bergkamp voetballen was trouwens speci aal. Voetballen tegen spelers van wereld klasse is altijd leuk. Maar je staande houden tegen een grote, sterke en dyna mische tegenstander als Vieira was voor mij een persoonlijk doel tegen Arsenal. Hij is nog steeds een van de beste verdedi gende middenvelders in de wereld. In 2003 kende ik Vieira vooral van het WK 1998. Het idee dat je tegen een voormalige wereldkampioen speelt, maakt het extra speciaal.' Ondanks het grote ver- schil in leef tijd, ervaring en loutering hield heel Ajax zich verrassend staande tegen de Engelsen. Voetbaltovenaars als Thierry Henry, Robert Pires en Bergkamp maakten het de Amsterdammers niet makkelijk. Zowel op Highbury als in de ArenA v boog Ajax wel, maar barste het niet. Pienaar hield er zijn eigen tactiek op na om, ondanks het forse verschil in kracht en fysiek, overeind te blijven. 'Als kleine en handige speler, moet je zeker tegen grotere spelers altijd goed positie kiezen. Aannames moeten direct goed zijn, om de duels zoveel mogelijk te M vermijden. Gelukkig heb ik altijd een groot hart gehad. Daarmee probeer ik altijd voorop te gaan in de strijd. Dat is de ver antwoordelijkheid die je hebt als speler, vind ik. Ook, of eigenlijk vooral, als het even wat minder draait.' Memorabel Niet alleen de dubbele ontmoeting met Arsenal in de Champions League staat voor altijd in Pienaars geheugen gegrift. Het complete seizoen 2002-2003, de spe lers van toen en alle overige memorabele wedstrijden in dat voetbaljaar, zullen de Zuid-Afrikaan altijd bijblijven. Dat hij dat seizoen door Jong Ajax-trainer Marco van Basten werd gehuldigd als Ajax-talent van het jaar, was voor Pienaar persoonlijk dé kroon op het fraaie seizoen. 'Onze ploeg bestond toen uit veelal jonge spelers plus enkele er varen spelers. Richard Witschge, Aron Winter en Jari - Litmanen waren er toen bijvoorbeeld nog bij. t|\ Vooral de oudere spe lers hebben me weg wijs gemaakt. Tips en info die ik van ervaren spelers krijg, neem ik altijd mee. De combinatie van jong en oud sloeg aan; Ajax draaide prima dat seizoen. Net als tegen Arsenal speelden we vaak heel gedisci plineerd. Dat heeft ons verder gebracht. Persoonlijk heb ik ook een lekker seizoen ge speeld, ja.' Lachend: 'Veel speeltijd maakt Hl HP reuzengroot hart i Ajax Kick Off> Arsenal FC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 11