AZ ONTVANGT AJAX COLOFON Vanmiddag Voor u ligt het AZ Programmaboekje van de topper tussen AZ en Ajax. Om 12:30 uur trappen de twee Noord-Hollandse clubs af voor de eerste derby van het jaar waarbij AZ de koppositie verdedigt. Op het moment van schrijven is de uitslag van de eerste UEFA Cup-wedstrijd van het seizoen tegen Krylia Sovetov nog niet bekend, maar één ding is zeker; het is een zware week voor de selectie van AZ. De Alkmaarders vlogen donderdagavond na de wedstrijd terug naar Nederland om vrij dag alweer op het trainingsveld te staan. De training van zaterdag stond volledig in het teken van de ontmoeting met de Amsterdammers, want het is niet zomaar een partijtje. Ook Ajax heeft een zware Europese wed strijd in de benen, want de Amsterdammers speelden in Praag het eerste groepsduel in de Champions League tegen Sparta Praag. Er overheersen dubbele gevoelens in Amsterdam, want Ajax had na een goede eerste helft meer verdiend dan een gelijk spel. Echter, scoren bleek bijzonder moeilijk. Sparta Praag kwam tegen de verhoudingen in op voorsprong, maar Wesley Sneijder bracht Ajax op gelijke hoogte, l-l. Olaf Lindenbergh was één van de Ajacieden die in Praag Ajax vertegenwoordigde. U vindt een interview met de oud AZ'er op pagina 20 en 21 van dit programmaboekje. Behalve Lindenbergh zijn er vijf AZ-spe- lers met een Ajax-verleden. Voor Shota Arveladze, Tim de Cler, Pius Ikedia, die jam mer genoeg geblesseerd is, Henk Timmer en Denny Landzaat heeft de wedstrijd een speciaal tintje. In de Voetbal International van deze week lieten zij zich uit over de aanstaande topper: "Laten we nu maar eens van ze winnen!", is de mening van het vijf tal. Tim de Cler verwoordde het als volgt: "Sinds ik bij AZ zit, heb ik nog nooit van ze gewonnen. Dat zal nog moeilijk genoeg worden, want Ajax is en blijft een topclub. Ze mogen ook niet verliezen van ons, want anders staan ze zes punten achter. Wij gaan de wedstrijd in elk geval met vertrouwen tegemoet. Zoals we speelden tegen RBC, zó goed, dan sta ik als verdediger te genieten van ons voetbal." Ook voor trainer Louis van Gaal is het een bijzondere wedstrijd. Hij treedt als trai ner/coach van AZ aan tegen de ploeg die hij in 1995 naar de hoogste tree van de Champions League leidde. De voormalig trainer van FC Barcelona en het Nederlands elftal keerde jaren later terug als technisch directeur bij Ajax, maar vorig jaar stapte hij na een meningsverschil met de technische staf op. Die post werd vervolgens overge nomen door de bij AZ vertrokken directeur voetbalzaken, Martin van Geel. Al tijdens de persdag bij de start van de competitie heeft Van Gaal gezegd iets bijzonders te willen doen voor zijn spelers na eventuele winst op Ajax. Om half één begint de derby en om kwart over kwart over twee praten we verder... Correspondentie-adres: AZ NV Postbus 1010 1810 KA Alkmaar Tel.: 072 515 47 44 Fax. 072 515 83 88 Internet: www.az.nl E-mail: info@az.nl Uitgave: Drukkerij van Ketel b.v. Schagen De Langeloop 14-20 1742 PB Schagen Tel.: 0224 21 06 00 Fax: 0224 21 76 61 Acquisitie: AZ NV/ Afdeling Commercie Tel.: 072 541 12 40 Foto's: Pro Shots Joop Boek NHD Vincent de Vries Rodi Media AZ Redactie: AZ/Erik van Leeuwen en Wieke de Vries Vormgeving: Drukkerij van Ketel b.v. Schagen Druk: Drukkerij van Ketel b.v. Schagen Oplage: 9.000 exemplaren Niets uit dit AZ Programmaboekje mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd dan na schriftelijke toestemming van de redactie. AZ Programma CO seizoen 2005 - 2006

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 3