C SCHERP STAAN" Olaf Linden bergh spitsen vind ik wat overtrokken, want we hebben totnogtoe altijd met drie spitsen gespeeld, dus het is overdreven dat we nu de Ajax-stijl verloochenen." De verschillen tussen Ajax en AZ zijn aan zienlijk, vindt ook Lindenbergh. "Alleen al als je het stadion binnen komt rijden. Ik ben natuurlijk de Alkmaarder Hout en vroeger De Meer gewend en dat is toch wel wat anders dan de Arena. Nu we in het buitenland zitten voor de Champions League zie je de verschillen ook goed, want echt iedereen kent Ajax en loopt in Ajax-shirtjes." Daar snijdt Lindenbergh een hoofdstuk aan dat aan zijn voetbalcarrière toegevoegd kan worden; de Champions League. Vanuit zijn hotel in Praag vindt Lindenbergh de tijd om dit interview te geven. "Met AZ heb ik kennisgemaakt met de UEFA Cup en dit is de overtreffende trap. Dit is het aller hoogste podium, mooi om mee te maken." Lindenbergh speelde een goede wedstrijd in Praag. "Alsof hij al jaren in dit team speelt, terwijl hij er pas net bij is. Een echte teamspeler", oordeelde de NOS-commentator. Vandaag maakt Olaf Lindenbergh zijn rentree in de Alkmaarder Hout, maar dan aan de andere kant van de tunnel en in de andere kleedkamer. "Ik heb 5,5 jaar met heel veel plezier bij AZ gespeeld, maar van daag zal er toch gewonnen moeten wor den. Ik denk dat het rondom de wedstrijd wel speciaal zal zijn, maar als ik het veld opga, gaat die knop om. We hebben 34 wedstrijden te spelen en tegen AZ is daar één van." Komt Ajax met knikkende knieën naar Alkmaar, met in het achterhoofd de 7-0 van afgelopen weekend? "Nou, de 7-0 heb ben wij niet nodig om op scherp te staan. AZ is een grote concurrent en nog zonder puntverlies. Er is geen sprake meer van een top 3, maar dat is een top 4 geworden. AZ is een goed ingespeeld team en ze hebben misschien nog wel een betere trainer dan vorig seizoen, dus een hele goede ploeg. Ik denk dat het niveau van de spelers over de breedte bij Ajax iets hoger ligt dan bij AZ." Vorig jaar bleef de topper steken op een tactische 0-0, waarbij beide ploegen elkaar zeer weinig ruimte gunden. Het jaar daar voor eindigde de derby in 1-1. Ajax kwam op voorsprong en wie maakte in de slotmi nuten de zeer verdiende gelijkmaker? Het antwoord is zo moeilijk als een sms-spel van SBS 6 na een wedstrijd van Oranje. Lindenbergh: "De ontlading was toen erg groot. Ik zat op de bank en werd er de 80e minuut ingebracht. Ik baalde toen flink dat ik gepasseerd werd, het was mijn eerste doelpunt voor AZ en het was tegen oude club." Tel al deze facetten bij elkaar op en je krijgt de explosie van ontlading. Tot slot, wat wordt het vandaag? "Laat ik 1-2 zeggen." (WdV) AZ Programma C3 seizoen 2005 - 2006

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 23