DE TWAALFDE MAN Naam Hubert Zuurbier Woonplaats Amsterdam (Alkmaar Zuid) Beroep Ik werk bij het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Seizoenkaarthouder sinds: sinds 1979 kom ik nu 25 jaar geregeld in de Hout, waarvan zo'n tien jaar met een seizoenkaart. AZ Dat is vanaf de dag dat ik er voor het eerst kwam (AZ-Feyenoord in 1979: 0-0) mijn club. Sindsdien ben ik altijd zenuwachtig als AZ moet spelen en dat is zo tot de dag van vandaag. Favoriete speler AZ Zonder anderen te kort te willen doen is dat voor mij Kenneth Perez. Die staat mis schien wat minder in de picture dan Barry van Galen, Shota Arveladze en Denny Landzaat, maar wat een prachtige voetbal ler is dat! Kenneth beschikt over de zeld zame combinatie van heel veel techniek en voetbalintelligentie, een hele grote gedrevenheid en het vermogen om er juist op belangrijke momenten te staan. Denk daarbij aan de prachtige goals thuis tegen Villarreal en Lissabon. Mooiste AZ-doelpunt? Barry van Galen tegen Donetsk uit het recente verleden en de 1-2 van Tol in het Olympisch Stadion tegen Ajax in 1980. De laatste keer dat we in Amsterdam wisten te winnen voor de competitie. Jeugdidool Keest Kist en Pier Tol. De eerste omdat hij gewoon de stoerste AZ'er was, en de twee de vanwege z'n prachtige acties en goals. Als jochie bij Meervogels in Akersloot droeg ik dan ook nummer 11, inderdaad het nummer van Tol. Boek Als voetbalboek vind ik Voetbalkoorts van Nick Hornby geweldig. Dat gaat over het leven van een Arsenal-supporter, heel herkenbaar voor iedereen die dat speciale gevoel kent van supporter zijn. En natuur- m'-H lijk Victorie in Alkmaar van Theo Koomen. Ontmoeten José Fortes Rodriguez, lijkt me heel gezellig om een avond mee door te zakken. Meest overschatte speler Dan noem ik er twee: Andy van der Meijde en Wesley Sneijder. En nu maar hopen dat die laatste vandaag niet het tegendeel gaat bewijzen.... Het nieuwe AZ-stadion Prachtig, want daarmee is de toekomst van AZ gegarandeerd. Dirk bedankt!! Mooiste AZ-moment Als AZ'er zijn er al zoveel mooie momenten geweest, eigenlijk teveel om op te noe men. Ik denk dan aan de succesperiode onder Kessler, de spannende nacompetities in de jaren in de eerste divisie, het mooie aanvallende voetbal onder Willem van Hanegem en natuurlijk het hele vorige seizoen. Maar ik denk dat het allermooiste nog moet komen: Dat wordt namelijk de allerlaatste wedstrijd in De Hout, waarbij we juist dan na 25 jaar die schaal weer in ontvangst mogen nemen. Nieuwe selectie/nieuwe spelers van AZ Shota Arveladze is formidabel en de andere aankopen zijn stuk voor stuk ook heel gerichte aanwinsten. Hulde aan het aankoopbeleid zodoende, daarin is AZ al enkele jaren landskampioen! Aan het begin van deze competitie zijn wij natuurlijk weer op zoek naar AZ-supporters die hun bijdrage willen leveren aan De Twaalfde Man. U kunt zich opgeven via w.devriesQaz.nl ovv van De Twaalfde Man en wij nemen contact met u op.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 18