Martin van Geel 11 In the picture [Willem II Martin van Geel voetbalde bij Willem II van 1977 tot 1979 en van februari 1990 tot 1995. Vanaf 1992 combi neerde hij het voetbal met een functie op commerci ële zaken. Toen hij in 1995 zijn voetbalschoenen aan de wilgen hing, begon hij naast zijn functie op com merciële zaken als directeur voetbalzaken, een functie die hij van 1997 tot juli 2002 fulltime invulde. Toen vertrok hij naar AZ, waar hij ook directeur voetbalzaken was en sinds juli 2005 is hij technisch directeur van de tegenstander van vandaag: Ajax. Zowel met Willem II als AZ hebt u grote suc cessen geboekt als directeur voetbalzaken. Wat zijn de doelstellingen bij Ajax? 'Ajax heeft twee belangrijke doelstellingen: elk jaar meestrijden om het kampioenschap en een keer in de drie jaar de kwartfinale halen van een Europees toernooi. Deze doelstellingen la gen al vast toen ik bij Ajax ging werken en ik heb me daaraan geconfirmeerd.' Sinds juli bent u technisch directeur van Ajax. In de periode van 1979 tot 1981 heeft u er ge voetbald. Zijn er verschillen in de organisatie met ruim twintig jaar geleden? 'Het verschil is, dat het gigantisch veel groter geworden is. Ajax is echt een hele grote club, waar veel mensen werken. Echt veel meer dan toen ik er voetbalde. De overeenkomst met twintig jaar geleden is, dat het nog steeds een echte voetbalclub is met een echte club sfeer. De eisen zijn wel fors opgeschroefd, maar er werken nog altijd mensen die met elkaar iets willen bereiken. Wat dat betreft is de sfeer bij Ajax vergelijkbaar met de sfeer bij Willem II.' Test uw Willem Il-kennis In september 1963 werd Willem II in het Europa Cuptoernooi voor bekerwinnaars gekoppeld aan Manchester United, dat over twee wedstrijden te sterk bleek voor de onzen. Toch zorgden de Tricolores aanvankelijk voor een daverende verrassing door "thuis" met 1-1 gelijk te spelen. In welk stadion speelde Willem II op 25 september die thuiswedstrijd? (3I}EI[EJSUIJipi| 0JSIDJ3A 3p J3AO J3IU 3J>JIlJDS3q JJ UI3||I^) UIEpjOJJOy UI din^ 3Q ipjOOAAJUy Een groot gedeelte van uw carrière heeft u in Tilburg doorgebracht bij de Tricolores. Heeft u een speciaal gevoel bij de wedstrijd van van daag? 'Zeker, dat zal altijd zo blijven. Mijn periode als voetballer bij Willem II heb ik intensief be leefd, met als hoogtepunt de promotie naar de Eredivisie in 1979. Dat vergeet ik echt nooit meer. Daarna heb ik er met veel plezier ge werkt. Ook nu heb ik nog veel contact met Jan Vullings en andere mensen uit de organisa tie bij Willem II. In sportief opzicht gun ik Willem II alles, zolang ze maar onder Ajax blijven en we met Ajax twee keer winnen in de competitie. Toen ik bij AZ werkte kwam ik naar Tilburg om te winnen met AZ en dat doe ik nu met Ajax ook. Maar verder gun ik Willem II echt alles!' Danielle Santegoets Functie: Technisch Directeur Ajax Geboortedatum: 27 november 1960 Geboorteplaats: Goirle Nationaliteit: Nederlandse Debuut: 11 september 2004 Loopbaan als Technisch directeur: Willem II, AZ, Ajax Zaterdag 10 september 2005 Willem II - Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 11