Rosenberg helpt Zweden aan winst 9 Markus Rosenberg hielp zijn land woens dag 17 augustus aan een overwinning op Tsjechië. De Zweedse spits van Ajax maakte het beslissende doelpunt in de vriendschappelijke interland die door de Scandinaviërs met 2-1 werd gewonnen. Aan de kant van Tsjechië speelden de Ajacieden Tomas Galasek en Zdenek Grygera mee. Grygera maakte als rechts back de negentig minuten vol, Galasek werd na 69 minuten vervangen door Zelenka. Rosenberg was vlak daarvoor al afgelost door Markus Allback (ex- Heerenveen). Angelos Charisteas kwam niet tot scoren in de oefenwedstrijd van Griekenland tegen België. De Rode Duivels wonnen met 2-0 van de Europees kampioen. Bogdan Lobont verdedigde het Roemeense doel in de met slechts 2-0 gewonnen WK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Andorra. Ook Hatem Trabelsi speelde een WK-kwa- lificatiewedstrijd. Met de nationale equipe van Tunesië rekende de Ajax-verdediger af met Kenya: 1-0. Trabelsi was andermaal aanvoerder van de Noord-Afrikaanse ploeg, die met 17 punten uit 8 duels aan de leiding gaan in groep 5. Steven Pienaar en Hans Vonk bleken met Zuid-Afrika niet opgewassen tegen IJsland. Op het noorde lijke eiland verloren de Afrikanen de vriendschappelijke ontmoeting met 4-1. Van de vijf geselecteerde Ajacieden in Oranje kwamen alleen Hedwiges Maduro en John Heitinga in actie tegen Duitsland. Ryan Babel en Wesley Sneijder kregen geen speeltijd. Nigel de Jong bleef geblesseerd op de bank. Maduro werd wegens een lichte blessure naar de kant gehaald. Oranje won het duel tegen de aartsrivaal niet. Een 2-0 voorsprong (twee goals van Robben) werd weggegeven. Hedwiges Maduro begon tegen Duitsland voor het eerst in de basis van het Nederlands elftal. Het was zijn vierde interland. Ajax Kick Otf> Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 9