Eindstation van de jeugdopleiding Jong Ajax 92 Aan het einde van de jeugdopleiding komen de talenten in de selectie van Jong Ajax. Het elftal wordt dit seizoen getraind door John van den Brom (die de baan combineert met zijn functie als hoofd jeugdopleiding) en diens assistent Alfons Groenendijk. 'Het doel is om de jongens van Jong Ajax naar de overkant te krijgen,' verklaart de trainer de intenties van Ajax met het tweede elftal. John van den Brom en zijn assistent Alfons Groenendijk in gesprek. Daarvoor hebben de spelers door de bank genomen twee jaar de tijd. Een langer verblijf in Jong Ajax is niet wenselijk. 'Twee jaar is het streven,' verklaart John van den Brom. 'Al kunnen we vanwege om standigheden daarvan afwijken. Dit jaar krijgt bijvoorbeeld Robin Muller van Moppes nog een kans zich te bewijzen, aangezien hij vorig seizoen vanwege een zware knieblessure grotendeels heeft moe ten missen.' Van de jongens die voor het tweede jaar in de selectie zitten, wordt meer verwacht dan van de eerstejaars. 'Zij moeten het laten zien. Aan het einde van het seizoen wordt gekeken of ze de laatste stap naar het eerste elftal kunnen maken. Lukt dat niet dan verhuizen ze meestal wel naar een andere betaald-voetbalorganisatie. Maar het stre ven is om ze naar de overkant te krijgen.' Dat het vorig jaar Hedwiges Maduro, Ryan Babel, Urby Emanuelson en Rasmus Lindgren lukte die stap te maken, is voor Van den Brom zeer plezierig. 'Je kunt de Feyenoord Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 96