Ajax - ADO Den Haag naar nieuwe datum Nicolae Mitea langdurig uit de roulatie Gewijzigde competitieopzet 7 De competitiewedstrijd tussen Ajax en ADO Den Haag is verplaatst naar woens dag 21 september. Het duel zal gewoon in de Amsterdam ArenA gespeeld worden, met publiek op de tribunes. Dat is de uitkomst van het kort geding dat Ajax had aan gespannen tegen de gemeente Amsterdam en de KNVB. De rechter besliste in het voor deel van Ajax, dat zich niet wilde schikken in de beslissing van de voetbalbond om de wedstrijd op een geheime, neutrale locatie te spelen, zonder toeschouwers. Het treffen met ADO Den Haag stond aanvankelijk voor zondag 14 augustus op de rol, maar burgemeester Cohen van Amsterdam kwam met een verbod op het spelen op die dag. Ook voor het afwerken van de wedstrijd op zaterdag wenste Cohen geen toestemming te geven. Aanleiding was een tekort aan politie agenten, waardoor de veiligheid in en rond het stadion niet gewaarborgd zou kunnen worden. Ajax is blij dat het recht heeft gezegevierd en ziet het vonnis als een overwinning voor het voetbal en de fans. De club stelt zich op het standpunt dat voetbal gespeeld dient te worden met pu bliek. De KNVB is in beroep gegaan tegen het aanvankelijke besluit van de rechter om de wedstrijd op 7 januari in te halen. De voetbalbond wilde niet dat twee clubs gedurende een half seizoen een wedstrijd minder gespeeld hebben en de ranglijst zo een vertekend aanzien biedt. Nicolae Mitea heeft op 31 juli 2005 tijdens de wedstrijd tegen Boca Juniors de kruisband van zijn rechterknie zodanig be schadigd dat een operatieve ingreep noodzakelijk is. Op basis van de eerste onderzoeken is afgewacht of een operatie ver meden kon worden. Maar omdat de beschadigde kruisband onvoldoende stabiel blijkt te zijn, is alsnog besloten om zo spoedig mogelijk de knie te opereren. Mitea zal als gevolg hiervan zes tot negen maanden uit de roulatie zijn. De Eredivisie 2005-2006 is in verschillende aspecten anders van opzet dan voorgaande jaren. Deze voetbaljaargang wordt er ten eerste doorgevoetbald tussen Kerst en Nieuwjaar en de reguliere competitie is daardoor op 16 april afgerond. Daarna volgen play-offs. Mocht Ajax kampioen zijn, dan plaatst de club zich direct voor de UEFA Champions League en is de club gevrijwaard van de nacompetitie. In alle andere gevallen volgt deelname aan de play-offs. De clubs die eindigen op plaats 2 tot en met 5 gaan onderling uitmaken wie in welk Europees toernooi zal uitkomen. De winnaars van de onderlinge duels (2-5 en 3-4) strijden om een plaats in de voorronde van de Champions League. De verliezer speelt in het UEFA-Cuptoernooi. De verliezers van de duels tussen 2-5 en 3-4 strijden op hun beurt om een UEFA- Cupticket. De verliezer daarvan heeft als nog een kans op een plaats in de UEFA Cup. Dan moet namelijk worden gewon nen van de winnaar van de play-offs tussen de nummers 6 tot en met 9. Wordt er ver loren dan rest er nog een Intertoto-ticket. Dat krijgt ook de verliezende 'finalist' van de play-offs tussen de nummers 6 tot en met 9. De nummers 10 tot en met 13 van de eredivisie maken onderling uit wie als derde ploeg aan de Intertoto mag deel nemen. Die ploeg komt voort uit het onder linge duel tussen de winnaars van de duels 10-13 en 11-12. Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 7