37 den. Benfica was in die tijd echt een topploeg. Om daar van te winnen, dat was een bijzon dere prestatie. Mijn treurigste moment was vreemd genoeg de 8-2 overwinning op Feyenoord in 1983. Mijn vader lag toen in het ziekenhuis met kanker - later dat jaar is hij overleden. Toen we vertrokken na het middagbezoek, zei hij: 'ik ga straks lekker naar Ajax - Feyenoord luisteren op de radio'. Dat was de enige keer in mijn leven dat ik vurig hoopte dat Feyenoord zou winnen.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch. ITet was zo sierlijk hoe hij in de lucht lag.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Julien Escudé. Sinds hij bij Ajax voetbalt, heb ik een bepaald plezierig gevoel bij die jongen. Hij heeft een goede persoonlijkheid, probeert mooi te voetballen en schuwt grove overtredingen. Zulke voetballers kunnen op mijn sympathie rekenen. Rustige jongens, zonder al te veel poeha.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Een moeilijke keuze, omdat het aanbod zo enorm groot is. Maar als ik moet kiezen, dan toch voor Ruud Krol. Hij speelde toentertijd in een heel goed team en straalde zelf een bepaalde klasse uit. Hij gedroeg zich als een echte Ajacied; beheerst en rustig.' Favoriete club naast Ajax: 'Quick Boys uit Katwijk, de club waar mijn zoon Gerben nu voetbalt in de Cl. Toen ik zelf nog een kleine jongen was, ben ik met mijn vader ontelbare keren meegeweest naar UVS, de hoogst voetballende vereniging in Leiden. We gingen alleen naar thuiswedstrij den, want we hadden thuis geen auto. Toch heb ik bij Quick Boys meer gevoel. Het is een mooie vereniging met een schitte rend complex, waar je je als buitenstaander snel thuisvoelt.' Ajax is voor mij: 'Een rode draad door mijn leven. Het klinkt obligaat, maar er zijn natuurlijk altijd din gen die belangrijker zijn. Toch heeft Ajax iit meer luien!!! Naam: Peter Groenendijk Woonplaats: Leiden Leeftijd: 49 Seizoenkaart: nee veel invloed op hoe ik me voel. Na een nederlaag of zelfs een gelijkspel ben ik een uur lang ontdaan, dan moet je me echt even met rust laten. Daarna moet het gezonde verstand het weer over kunnen nemen en moet je dat onbehaaglijke gevoel kunnen loslaten. Tijdens de uitwedstrijd tegen Feyenoord zag ik de bui al hangen, zoals bijna iedereen. We stonden vlak voor tijd 2- 1 achter en ik maakte me klaar om een rondje te gaan fietsen, om mijn frustraties af te reageren op de pedalen. Maar vijf minten later bleek dat helemaal niet nodig, want toen stond het plotseling 2-3 voor Ajax. Ik vind dat je als supporter eerst en vooral je eigen ploeg moet aanmoedigen. Het is heel jammer dat veel spreekkoren aan de tegen stander gericht zijn, in een poging die te klei neren. Je moet blij zijn als je zelf wint, maar altijd respect naar de tegenstander houden. Ook naar Feyenoord; ik zal nooit een Feyenoorder jennen. Maar ik wil nooit dat Feyenoord een wedstrijd wint, nooit. Behalve dan die ene keer in 1983.' Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 37