'De 8-2 zege op Feyenoord als dieptepunt' De supporter aan het woord 36 De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) zullen op regel matige basis ruimte maken in hun kolommen om de ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering Peter Groenendijk die vertelt wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: 'Ik mij kan herinneren. En dat terwijl ik enig kind ben en mijn vader net zo sterk voor Feyenoord was als ik nu voor Ajax. Hoe ik ook graaf ik mijn geheugen, ik weet echt niet meer wat de eerste wedstrijd was die ik heb bezocht. Het moet in het Olympisch stadion zijn geweest. Ik kwam daar maar een enkele keer, want we hadden het thuis niet zo breed en mijn vader ging niet naar Ajax. Soms nam een aangetrouwde neef me mee naar een wedstrijd. Ik heb Ajax dus niet van huis uit meegekre gen, integendeel. Ik voetbalde in die tijd veel op straat en daar moet mijn passie voor de club zijn ontstaan. Dat was al in de periode voordat ze de eerste Europacup wonnen. Eén wedstrijd uit die tijd kan ik me nog heel le vendig herinneren. Het was Ajax-Benfica in het Olympisch stadion. Ik zie nog voor me hoe die Portugezen met handschoenen aan het veld opkwamen. Ajax verloor met 1-3. Iedereen dacht dat het over was. Volgens mij heeft de NOS toen besloten de return niet meer uit te zenden, omdat het toch een ge lopen koers was. Op de radio werd wel ver slag gedaan. Voor mijn gevoel was ik de enige in heel Nederland die die avond aan de radio gekluisterd zat. Het werd weer 1-3, Feyenoord Ajax Kick Off maar nu voor Ajax. Toen stak de euforie plots weer de kop op, in aanloop naar de be slissingswedstrijd in Parijs. Daar won Ajax met 3-0 na verlenging.' Met wie kijk je naarAjax-wedstrijden? 'Thuis voor de buis kijk in met mijn twee zo nen, Patrick en Gerben. Gerben is een nog grotere voetballiefhebber dan ik. Die leest en kijkt echt alles. Soms zit mijn vrouw er ook bij, al vindt ze voetbal minder boeiend dan wij. En gelukkig is mijn dochter Saskia ook voor Ajax, al volgt ze het niet echt. Daar heb ben we thuis geen onenigheid over. Ik heb de afgelopen twee seizoenen bijna alle wedstrijden in het stadion gezien. Vaak ga ik met de jongens of met een vriend van me, Wouter. We zitten meestal aan de noordzijde, eerste ring. Ik heb geen seizoenkaart. Ik vind het een nadeel om in één keer zo veel geld op te moeten hoesten. Dan ga ik liever eens in de twee weken naar de sigarenboer. Al is het wel eens verleidelijk om 's ochtends vroeg lekker in je bed te blijven liggen, zeker in de winter. Maar toch sta ik er elke keer weer.' Mooiste Ajax-moment: 'De trilogie tegen Benfica waar ik het al even over had. Dat waren schitterende wedstrij-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 36