bekerseizoen 35 waar je in de voorbereiding mee bezig bent geweest, terug te zien op het veld op het moment dat de competitie gaat beginnen. Maar met name de tweede helft met name was heel erg slecht. Vorig jaar speelden we in de eerste ronde van de Amstel Cup een goede wedstrijd tegen Rohda Raalte, maar verloren we. Nu speelden we slecht, maar zijn we wel een ronde verder. En dat telt wel.' Goed tegenstand Voor de amateurs van Ajax Zaterdag viel het doek in de eerste ronde. Op Sportpark de Toekomst waren de profs van Go Ahead Eagles te sterk, Ajax werd met 4-0 versla gen. Een uur lang bood Ajax echter goed tegenstand, alle doelpunten vielen pas in de tweede helft. Trainer Bob de Klerk kon dan ook redelijk tevreden zijn over het optreden van zijn pupillen. 'Als je in aanmerking neemt dat wij pas drie keer getraind heb ben, vind ik dat we het niet slecht hebben gedaan. Ik vond ons in de eerste helft zelfs iets beter. Tiet eerste doelpunt viel na 63 mi nuten, het tweede vijf minuten daarna. Toen kon je zien dat Go Ahead zes weken verder is dan wij. Zij voerden de druk op en bij een aantal van ons was de pijp leeg. Bij het laatste doelpunt ontbrak het ons aan 'voetbalgogme'. We leden slordig balverlies en dan moet je ook niet gaan proberen iemand achter je standbeen te passeren. We hebben de wedstrijd in de laatste fase maar als een oefenwedstrijd beschouwd. Ik heb veel gewisseld en de meesten laten spelen. In conditioneel opzicht hebben we veel werk gedaan.' De Klerk had niet de beschikking over zijn voltallige selectie. Aanvoerder Mark Geestman brak een week eerder een middenvoetsbeentje en kon niet in actie komen. Daarnaast waren vier spelers nog op vakantie. 'We zijn amateurs dus ik kan niet van ze vragen niet op vakantie te gaan', vond De Klerk. De trainer had ook nog eens te maken met een volledig nieuwe achterhoede ten opzichte van vorig seizoen, die dus nog niet goed op elkaar is inge speeld. 'Ik denk dat als deze wedstrijd over twee, drie weken was gespeeld, wij meer kansen hadden gehad. Nu was de verhou ding misschien 20-80 in het voordeel van Go Ahead, over een week of drie was dat misschien 40-60 geweest. Maar goed, in het kader van de voorbereiding hebben we veel gedaan. En ondanks het verlies was iedereen na afloop in de kleedkamer nog aardig goed gemutst.' Jong Ajax speelt in de volgende ronde tegen Cambuur Leeuwarden. Dit duel wordt op 20 september om 20.00 uur gespeeld. GAT0RADE CUP Dick Zwarthoed gaat de strijd op het middenveld aan. De KNVB heeft met ingang van 16 augustus 2005 de naam van het nationale bekertoernooi van de KNVB veranderd in de Gatorade Cup. De aanleiding van de naamswijziging is het feit dat Amstel met ingang van het nieuwe voetbalseizoen 2005-2006 de sponsor is van de Eredivisie. Om verwarring voor de consument te voor komen heeft Amstel besloten om niet èn de KNVB beker èn de Eredivisie te sponsoren. De KNVB en Gatorade hebben van de gelegenheid gebruikgemaakt om het partnership kracht bij te zetten door het toernooi vanaf heden de Gatorade Cup te noemen. Ajax Kick Off> Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 35