33 Eredivisie RBC Roosendaal - Ajax 0-2 (0-0) vrije trap van RBC ving en vervolgens Mauro Rosales, ingevallen voor Babel, wegstuurde. De Argentijn was binnen enkele tellen over de middellijn en zag Hatem Trabelsi diep gaan. De Tunesiër ontving de bal en legde breed op de mee gekomen Rosenberg, die niet faalde. Rosenberg speelde geen makkelijke wed strijd omdat hij vrijwel geen bewegings vrijheid kreeg. 'Ik moet eraan wennen dat ik weinig ruimte zal krijgen in dit soort wedstrijden. Daarom is dit wel goed voor mij, dan leer ik goed het Ajax-spel kennen,' aldus de spits zelf. Blind vindt dat het team op zijn beurt ook aan het spel van Rosenberg moet wennen. 'Wij moeten oog krijgen voor de momenten waarop Markus diepte kiest. Daar moet je als ploeg aan wennen.' Dat uiteindelijk het Roosendaalse verzet werd gebroken was te verwachten. Zoals wel vaker bij ploegen die zich tegen Ajax ingraven, houdt de verdedigingsmuur geen negentig minuten stand. 'Gaandeweg wor den de ruimtes dan moeilijker te belopen voor de tegenstander. In de tweede helft speelden we zoals ik in de eerste helft had verwacht. Het belangrijkste is echter dat we de eerste competitiewedstrijd hebben gewonnen,' aldus Blind. Zaterdag 20 augustus 2005 - Vast Goed Stadion, Roosendaal - 5.000 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer Scoreverloop: 59. Steven Pienaar 0-185. Markus Rosenberg 0-2 RBC Roosendaal: Mark Volders; Meivin Fleur (67. Adem Yaran), Arjan Ebbinge, Akram Roumani, Frits Paap; Björn Daelemans (71Richie Basoski), Paul de Lange, Fouad Makhout; Ali Elkhatabbi (89. Pauwi Otto), Donny de Groot, Nyron Wau Coach: Dolf Roks Niet ingezet: Erwin Friebel, Arjan van der Smissen Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé (46. Tomas Galések), Urby Emanuelson; Wesley Sneijder, Hedwiges Maduro, Nourdin Boukhari; Steven Pienaar (81John Heitinga), Markus Rosenberg, Ryan Babel (76. Mauro Rosales) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Bogdan Lobont, Angelos Charisteas, Olaf Lindebergh, Edgar Manucharyan Ryan Babel wordt scherp verdedigd. Steven Pienaar is blij met zijn openingsdoelpunt. Markus Rosenberg gaat een stevig duel aan Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 33