Eerste drie punten zijn binnen Danny Blind: Het was niet best, maar we hebben wel gewonnen. Dat telt RBC Roosendaal - Ajax 31 In de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen deed Ajax goede zaken. In Roosendaal werd RBC met 2-0 verslagen. Een sprankelend duel was het niet, maar de twee doelpunten, de eerste van Pienaar en de tweede van Rosenberg, waren wel goed. Vanaf de aftrap had Ajax verreweg het meeste balbezit. RBC werd meteen in de openingsfase teruggedrongen op de eigen helft en dat beeld veranderde niet meer. Het lukte de Amsterdammers echter niet om in de eerste helft van het eerste duel in het nieuwe seizoen een gaatje te vinden in de Roosendaalse verdediging. Blind besloot in de rust zijn tactiek te veranderen. Slachtoffer daarvan werd aanvoerder Julien Escudé, die werd vervangen door middenvelder Tomas Galasek. De Tsjech nam tevens de aanvoerdersband over van de Fransman. Hedwiges Maduro schoof een stukje naar achteren. Blind: 'Escudé is een ander type verdediger. Ik verwachtte wat meer initiatief van achter uit. Maduro zoekt beter en dwingender de momenten van inschuiven. We hebben te weinig afge dwongen in de eerste helft, het tempo was te laag. Je moet de balcirculatie hoog houden om in de tweede helft dan tot kansen te komen.' De tactische ingreep van Blind had effect, want na een kwartier spelen zette Steven Pienaar zijn club op voorsprong. Markus Rosenberg gaf een goede pass op de Zuid- Afrikaan, die het keurig afmaakte in de linkerhoek. Het was Rosenberg zelf die de zege veilig stelde voor Ajax. Uit een snelle counter, kon de Zweed makkelijk binnen tikken. De aanval begon bij Vonk, die een Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 31