Ajax en Feyenoord hanteren Van Klassiek schouwspel was geen sprake 28 tekst Monique Janse foto's beeldarchief Ajax, George Verberne De herinnering aan de Klassieker tussen Ajax en Feyenoord in maart 1980 zal de toeschouwers van weleer nog de rillingen over de rug bezorgen. Hoewel beide ploe gen een zwakke wedstrijd van eerder die week - Ajax speelde doelpuntloos gelijk bij Racing Strasbourg en Feyenoord verloor in eigen huis met 0-4 van Excelsior - wilden goedmaken, slaagden ze daar geen van beide in. Ajax moest aanvoerder Ruud Krol en Kees Zwamborn wegens schorsingen en Pim van Dord wegens een blessure missen waardoor de organisatie toch wel anders verliep dan normaal gesproken het geval was. Bovendien had doelman Piet Schrijvers, die wel stond opgesteld, een ge scheurd sleutelbeen, waardoor hij beperkt was in zijn acties. Toch wierp de karakter volle doelman zich keer op keer in de strijd als hij Petur Petursson op zich af zag ko men. Schrijvers won al die persoonlijke du els. Hoewel reserve-doelman Jager langs de lijn bleef warmlopen, gaf Schrijvers niet op. Behalve bij de doelman was er deze editie van topvoetbal weinig sprake. De spelers hadden het vooral op elkaar gemunt, maar scheidsrechter Charles Corver zag geen enkele aanleiding om bestraffend op te treden. 'Daar was het de wedstrijd niet naar,' luidde zijn commentaar na de wed strijd, die vooral buiten zijn gezichtsveld ontoelaatbaar hard was. Ongestraft Als de arbiter vanaf het begin de voetbal lers had gedwongen zich te beheersen, hadden zij wellicht meer naar voetballende oplossingen gezocht. Dat gebeurde niet. Ongestraft konden de Amsterdammers en Rotterdammers zich uitleven op eikaars ledematen. Er werden verklaringen voor dat spel gezocht, en gevonden. Het tempo was moordend, de inzet groot maar de zuiverheid ontbrak waardoor de overtre dingen niet van de lucht waren. In de dertiende minuut kwam Ajax wel S Feyenoord Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 28