27 Je hebt bij Ajax zelfs je contract ingeleverd dat nog drie jaar doorliep? 'Het werd me duidelijk dat ik de laatste stap niet mocht maken. Dan kan ik beter bij een andere club gaan voetballen. RKC Waalwijk bood me die mogelijkheid. Stapje voor stapje ben ik steeds verder gekomen. Het veroveren van een basis plaats, die stek vasthouden en een jaar presteren onder druk. Het was tijd voor de volgende stap.' Dacht je eindelijk verlost te zijn van Erwin Koeman. Wie tref je tijdens de eerste training? 'Ik had er nog nauwelijks bij stilgestaan wie Ruud Gullit zou opvolgen. Vlak voor onze laatste oefenwedstrijd na het seizoen, ver telde Koeman me dat hij zo goed als zeker de nieuwe trainer van Feyenoord werd. Ik juichte dat alleen maar toe. In enkele woorden kan hij direct duidelijk maken wat je nog moet verbeteren of wat hij wil bereiken. Dat werkt goed.' Waar sta je vandaag? 'Ik ben aangetrokken voor de rechtsback plaats en de twee posities centraal achterin. In de voorbereiding heb ik voortdurend gewisseld tussen die plekken en twee weken geleden tegen NAC stond ik rechtsback. Het maakt me eigenlijk niet uit. Als ik maar speel.' Heb je nog contact metAjacieden? 'Van de huidige selectie met niemand meer. De jongens van mijn jeugdteam, zoals Youssouf Hersi en Rafael van der Vaart, zijn inmiddels allemaal vertrokken. Met Kiran Bechan (nu FC Groningen, red.) spreek ik nog erg vaak. We kunnen het goed met elkaar vinden. Ook Meivin Fleur (nu RBC Roosendaal, red.) kom ik nog geregeld tegen, maar van de overige spelers niemand meer. Naar Ajax kijken in mijn vrije tijd doe ik ook niet. Ik speel nu voor Feyenoord en daar ben ik hartstikke blij mee.' Ajax Kick Off> Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 27