Serginho Greene krijgt kans bij Feyenoord 25 Een verrassende keuze. Of eigenlijk ook weer niet. Zo werd de benoeming van de nieuwbakken trainer Erwin Koeman in Rotterdam gezien. De aanpak van de 31-voudig international lijkt aan te slaan en Feyenoord zou het wel eens beter kunnen gaan doen dan menigeen voor dit seizoen geloofde. 'We willen gewoon zo hoog mogelijk eindigen.' Over een kampioenschap wil de Koeman, die volgende maand zijn 45ste verjaardag viert, niet praten. 'Dat heeft geen zin. Daarmee leg ik alleen onnodig druk op iedereen. Ik blijf reëel. Een club, die als vierde is geëindigd met 25 punten achterstand op de kampioen, kan die stap normaal niet in één seizoen maken.' De nuchtere insteek tekent de aanpak van de oefenmeester. Zes jaar werkte hij in de luwte bij PSV, de club waar hij ook zeven seizoenen als speler actief was. De eerste periode fungeerde hij als jeugdtrainer, vervolgens eenzelfde aantal jaren als assistent-trainer. De eerste stap om op eigen benen te staan, deed hij bij RKC Waalwijk. Maar een jaar later trad hij al in dienst bij Feyenoord. 'Een trainer streeft altijd het hoogste na. Tegelijk ben ik niet zo'n planner. Ik zie altijd wel wat er op me afkomt. Feyenoord was voor mij een enorme uitdaging. Ik voelde dat ik er klaar voor was.' Opvallend was dat Koeman alle selec tiespelers, inclusief de huurlingen, een nieuwe kans gaf. 'Ik kende de spelers onvoldoende om al voor aanvang van het seizoen een objectief oordeel te vellen. Daarom kon iedereen zich bewijzen in de voorbereiding.' Dat spreekt voor de men selijke kant van Koeman. Twee jaar krijgt hij de tijd om te bouwen aan een team. Waar de ploeg nu staat, weet hij niet goed. 'We zijn pas twee wedstrijden op weg.' De ontmoeting van vanmiddag zal wel een eerste indicatie zijn. 'Zelf vond ik het altijd leuk om deze wedstrijden te spelen. Motiveren hoef je jezelf daarvoor nauwe lijks. Ajax heeft nog maar één competitie wedstrijd gespeeld, dus voor hen is het ook lastig in te schatten waar ze staan. Of ze een kampioenskandidaat zijn? Dat zou kunnen. PSV heeft wat aan kwa liteit ingeboet, maar Guus Hiddink weet daar altijd weer een eenheid te kneden. We zien wel hoe het loopt.' Of hij het niet vreemd vindt nu in het shirt van Feyenoord rond te lopen? 'Nee, als de ene club je geen kans geeft en de ander wel, dan is de keuze niet moeilijk.' Aan het woord is Serginho Greene (23), die liefst acht jaar voor Ajax speelde en vandaag weer voet op zijn geboortegrond zet. Geen vreemde reacties gehad op je stap naar Feyenoord? 'Nee. Ik zou ook niet weten waarom. Natuurlijk, ik woon in Amsterdam en heb van mijn twaalfde tot mijn twintigste bij Ajax gespeeld, maar iedereen gunt me deze overgang. Ze vinden het hart stikke mooi dat ik nu alsnog bij een topclub terecht ben gekomen. Ik heb geen enkele negatieve reactie ontvangen. Bij Ajax kreeg ik de kans niet om in het eerste elftal te komen. Bij Feyenoord wel. Voor mij is de beslissing dan niet moeilijk.' Ajax Kick Off> Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 25