Feyenoord klaar voor Klassieker 23 Zelden stond De Klassieker op zo'n vroeg moment in het seizoen op het programma. Toch rolde dé kraker tussen Ajax en Feyenoord al voor de derde speeldag uit de computer van de KNVB. Na de eerste echte graadmeter van vanmiddag weten we hoe beide teams er in de competitie voor staan. tekst Sander Berends Over het seizoen 2004/2005 praat men in Rotterdam het liefst zo min mogelijk. Feyenoord moest gedurende het seizoen alle zeilen bijzetten om haar topvierklas- sering veilig te stellen. Terwijl trainer Ruud Gullit juist aan had gegeven dat een club van het kaliber Feyenoord jaarlijks om het kampioenschap moet spelen. Ook het Amstel Cup- en UEFA- Cuptoernooi waren - te - snel voorbij. Een dag na de laatste competitiewedstrijd tegen ADO Den Haag werd het contract met Gullit dan ook ontbonden. Zijn op volger werd Erwin Koeman. Opvallend, want de oud-international speelde nooit voor Feyenoord, was net een jaar hoofd trainer in het betaalde voetbal en had nog een doorlopende verbintenis bij RKC Waalwijk. Maar hij lijkt de juiste man op de juiste plek. Vlekkeloos De voorbereiding van de Rotterdamse ploeg leek aanvankelijk vlekkeloos te verlopen. Enige ophef bleef er bestaan over het trio spelers dat Feyenoord graag wilde behouden. Salomon Kalou, Dirk Kuijt en Bart Goor moesten koste wat kost blijven. Om die bepalende spelers heen wilde Koeman een nieuw team bouwen. Maar na twee weken voorbereiding tekende Goor een verbintenis bij Anderlecht. Kalou wordt al maandenlang in verband gebracht met PSV. De Ivoriaanse spits wil zelf graag de stap maken, maar Feyenoord wil hem niet laten gaan. Het Algemeen Dagblad deed daar nog een schepje bovenop door een contract te publiceren met een investe ringsmaatschappij waaruit zou blijken dat Kalou, en later ook de helft van het eigendom van Kuijt, verkocht zou zijn. Een verhaal dat later niet op waarheid bleek te berusten en het AD zelfs een recti ficatie op de voorpagina kostte. De oefenreeks van de Rotterdammers verliep vrij succesvol. Een internationaal toernooi in China werd gewonnen, de tra ditionele openingswedstrijd tegen Hertha BSC eindigde in een klinkende 3-0 over winning en ook een bezoek aan Hongarije werd met een goed gevoel afgesloten. Alleen de 2-2 tegen hoofdklasser Schijndel steekt hierbij af. In datzelfde duel scheurde Nicky Hofs de kruisband van zijn rech terknie af, waardoor hij het komende halfjaar niet in actie kan komen. Ook Romeo Castelen stond aan de kant van wege een scheurtje in de hamstring. Misschien dat de pijlsnelle rechterspits van middag zijn rentree zal kunnen maken. De eerste competitiewedstrijd tegen NAC Breda liep voor de Stadionclub goed af. De Brabanders, vooraf getipt als de verras sing van het seizoen en ook flink versterkt, werden met 2-0 geklopt. Door een vrije trap van Sebastian Pardo en een doeltreffende uithaal van Dirk Kuijt. In de basis begon nen twee nieuwelingen. Serginho Greene, overgenomen van RKC Waalwijk, en Ali Boussaboun (NAC Breda). Ook opvallend waren de plaatsen in de eerste elf van de onder Gullit afgedankte Pardo, Alfred Schreuder en Patrick Paauwe. Koeman lijkt de juiste snaar te hebben geraakt. Vorig weekeinde was de ploeg in de Rotterdamse stadsderby ook te sterk voor Sparta. Maar of de ploeg ook al is opgewassen tegen Ajax, dat weten we over negentig minuten. Feyenoord Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 23