17 Hatem Trabelsi. Het gevolg was een schou derblessure waardoor 'Steek' twee tot drie maanden uit de roulatie is. 'Ik heb geen probleem als ik moet kiezen uit twee fantastische keepers,' sprak FC Porto-trai ner Co Adriaanse tijdens het Tournament. 'Ik heb pas een probleem als ik moet kiezen uit twee slechte keepers. Dit is een luxe.' Zo kan Danny Blind het ook zien. Als ver vanger van Stekelenburg kan hij kiezen uit de nationale doelverdedigers van Zuid- Afrika en Roemenië (Hans Vonk en Bogdan Lobont), terwijl de doelman van Oranje onder 20 jaar (Kenneth Vermeer) ook al in de wachtkamer zit. Diplomatiek Communicatie staat bij Blind hoog in het vaandel. Het is dan ook van het grootste belang dat een ieder weet wat er van hem verwacht wordt. Het is echter niet zo dat de coach lange praatsessies belegt. 'Ik praat met sommige spelers. Het verschilt per individu. Voor nieuwe jongens zijn som mige dingen misschien niet duidelijk. Die gesprekken vinden dan meestal plaats voor, tijdens en na de training, vaak kort.' Ook assistent-trainer Gerard van der Lem is tijdens de trainingen veel individueel be zig met de spelers. Van der Lem, Ruud Krol en keeperstrainer Fred Grim vullen Blind prima aan. 'Het is ook een bewuste keuze de technische staf zo samen te stellen,' zegt Blind. 'Ook in de staf moet er teamwork zijn. Gerard is loyaal, kan zeer amicaal zijn zonder zijn autoriteit te verliezen. Ruud is al langer aan het team verbonden en kent wat meer van het verleden van de ploeg en de club.' Waar Danny Blind jegens zijn spelers dui delijk is in wat hij van hen verlangt, daar houdt hij zich tegenover de buitenwereld het liefst op de vlakte waar het gaat om het bespreken van individuele spelers. 'Daar doe je vaak anderen tekort mee,' is de korte verklaring. 'Vandaag de dag heeft een voetbalelftal heel veel exposure en is de rol van de media veranderd. Wat ik nu zeg, staat straks al op een website en iedereen kan daarmee op de loop gaan. Daarom ben ik vaak diplomatiek. Ik heb wat dat betreft maar een doel en dat is het beschermen van de club en van het team.' 'Waar deze groep eindigt, hangt van veel dingen af. Op de langere termijn komt het erop aan hoe je je als team ontwikkelt. Een elftal blijft, zeker in deze tijd, nooit jaren ongewijzigd. Factoren als blessures of juist het wegblijven daarvan zijn in een seizoen ook zeer bepalend.' Danny Blind feliciteert zijn aanvoerder Julien Escudé met het winnen van de Johan Cruijff Schaal. Ajax Kick Off> Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 17