13 derd tot hoofdtrainer van Ajax 1, sprak hij al de woorden 'Volgend seizoen staat er in ieder geval een goed elftal en ik geloof erin dat ik een ploeg kan laten functioneren om succes te behalen.' De trainer haalde vier nieuwe spelers bij de A-selectie. Juanfran tekende half augustus voor Ajax, Edgar Manucharyan kreeg na een succesvolle stage een contract, Markus Rosenberg werd uit Zweden gehaald om de spitsposi- tie te versterken en Olaf Lindenbergh werd weggehaald bij AZ. Voetballers als Lindenbergh zijn van groot belang wil Ajax een wedstrijd naar zijn hand kunnen zetten, dat wil zeggen: het tempo bepalen. Blind heeft dan ook behoefte aan spelers die 'het zien'. 'Maar het is ook weer niet zo dat ik uitsluitend van dat soort spelers wil hebben. Ik heb ook vleugelspelers nodig die hun mannetje kunnen uit spelen, spitsen die kunnen koppen, verdedigers die een lange bal kun nen spelen, noem maar op. Voetbal bestaat uit zoveel facet ten; we moeten de kwaliteiten van de spelers bundelen en op elkaar afstemmen. Geen trai ner ter wereld stuurt niet zijn beste elf het veld in. Alleen, het beste team bestaat niet altijd uit de elf beste voetballers.' 'Ik heb ook niet één be paald elftal voor ogen,' zegt Blind. 'Er zullen al tijd meerdere opties zijn, afhankelijk van de tegenstan der, het soort wedstrijd en zaken als blessures.' Toch zal hij tijdens het seizoen regel matig lastige keuzes moeten maken; het is immers onvermij delijk dat goede voetballers op de bank of zelfs op de tribune gaan plaatsnemen. 'Dat is het moeilijke van het trainersvak,' beaamt Blind. 'Als de mens Danny Blind heb ik er best moeite mee om mensen teleur te stellen, als trainer echter niet. Veel hangt ook af van de status van de betreffende spe ler. Ben je al gearriveerd en kom je toch niet in aanmerking voor speeltijd, dan is dat moeilijker te verteren dan als je nog jong bent en aan het begin van je carrière staat.' Rosenberg Markus Rosenberg kende een aarzelende start bij zijn nieuwe club. De Zweed moest duidelijk wennen aan de Amsterdamse speelstijl, maar ging naarmate hij langer bij de ploeg was gemakkelijker voetballen en maakte een goede indruk op de Ajax-vol- gers. 'Rosenberg speelt voort durend op het randje om weg gestuurd te worden de diepte in,' omschreef Blind de sterke punten van zijn nieuwe spits. 'Bij Malmö had Markus vrij wel geen aansluiting vanaf het middenveld en hij moet er nog vorderingen in maken om op die manier te leren spelen.' De Zweedse spits maakte de eerste zes weken snel progressie en toonde zich een volwaardige concurrent van Angelos Charisteas voor de positie van midvoor. Op die plek kan Blind ook nog beschikken over Yannis Anastasiou, en is de jonge Ryan Babel eveneens een optie. Voor de linkerkant in de aanval was Nicolae Ajax Kick Off> Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 13