De trainer staat voor moeilijke keuzes >1 rtidas 12 Voor Danny Blind was dit de eerste voorbereiding op het seizoen als hoofdcoach van Ajax 1. Sterker nog: de eerste voorbereiding als eindverantwoordelijke op het hoogste niveau in zijn trainersloopbaan. Blind mocht concluderen dat hij alle posities minstens dubbel bezet heeft met goede voetballers. De Ajax-trainer staat voor een aantal moeilijke keuzes, want de selectie is rijk aan talent en dus zal hij spelers moeten teleurstellen. Voor de trainer Danny Blind is dat geen probleem, zegt hij zelf. Voor de mens Danny Blind wel, maar dat is even van ondergeschikt belang. tekst// Joris Zandbergen foto's Louis van de Vuurst Het is 13 juli en de zon schijnt volop over het trainingsveld van Ajax in De Lutte. Danny Blind laat zijn man schappen aan het begin van de training een paar tikspelletjes doen. De Ajacieden moeten de gekste capriolen uithalen om niet getikt te worden en de selectie giert het uit van het lachen. Blind staat er zelf ook met een grote grijns bij, maar geeft zijn spelers ook een boodschap mee: 'Dit is wel Spielerei, maar er zit ook een gedachte achter. Je moet kijken naar je eigen positie en die van je teamgenoten zien.' Het is de trainer Danny Blind ten voeten uit. 'Met de technische kwaliteiten van deze spelers zit het goed,' aldus de Zeeuw. 'Op het mentale/tactische vlak kunnen we echter nog beter. Ik merk wel dat de bereidheid er is om ook op dit punt te verbeteren.' Toen hij in maart van dit jaar werd bevor- $NAMR0 'We moeten de kwaliteiten van de spelers bundelen en op elkaar afstemmen.' Feyenoord Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 12