Ajax strijdt voor plaats op hoogste Europese niveau 5 Als algemeen directeur en als Ajax-supporter kijk ik verwach tingsvol vooruit naar dit nieuwe seizoen. Ook dit jaar streeft Ajax weer naar het landskampioenschap en willen we zo ver mogelijk komen in Europa. Vorig seizoen beleefde Ajax een uiterst bewogen voetbaljaar gang met een aantal sportieve tegenslagen. Maar gelukkig kende Ajax een sterke eindsprint. Onder de bezielende leiding van de nieuwe hoofdtrainer Danny Blind wist Ajax een relatief goed eindresultaat neer te zetten met een tweede plaats in de Eredivisie. Die tweede plek in de competitie gaf ons Ajacieden weer moed, maar veel belangrijker nog, het geeft ons ook het recht om in de derde kwalificatieronde voor de UEFA Champions League te spelen tegen het Deense Brondby IF. In de uitwedstrijd nabij Kopenhagen, waar we oude vrienden als Morten Olsen en Michael Laudrup weer eens konden begroeten, werd het 2-2 en dat verschafte Ajax een redelijke uitgangspositie. De winnaar mag verder voetballen op het allerhoogste niveau in Europa, in de poulefase van de UEFA Champions League. Dat is sportief en zakelijk van groot belang voor onze club. Het is tevens cruciaal om te blijven investeren in de Toekomst. Dankzij de continue kwaliteit van onze jeugdopleiding kent Ajax nog steeds een sterke concurrentiepositie in Europa. Zeker met het oog op de nieuwe regels van de UEFA met betrekking tot home grown spelers wordt deze positie alleen maar sterker. We kunnen ons op dit moment niet meten met de echte grote Europese topclubs, maar Ajax verkeert in een gezonde financiële positie en heeft sportieve en commerciële ambities om succesvol op het hoogste niveau mee te doen. Arie van Eijden Uilgever: Ajax i.s.m. www.2press.nl Alex Klein Postbus 1015 3300 BA DORDRECHT Bladmanagement: Robert Bisschops Redactie: Maarten Dekker Gabriel van Gastel Monique Janse Michel Sleutelberg Bregje Wouters Joris Zandbergen Medewerkers: Simon Keijzer Hennie Schuurman Pauline Siemers Arnout Verzijl Charlotte Zandbergen Advertentie-acquisitie: Lambert van Waardenburg tel. 078-6397070 Fotografie: Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving: ColorScan Publication Solutions Amsterdam - Voorhout Art director: Gerard Hertsenberg, opmaak Jan Kuiper Druk: Van der Weij bv, Hilversum Niets uit deze uitgave mag worden gekopi eerd of vermenigvuldigd zonder schrifte lijke toestemming van de uitgever. Ajax Kick Off> Brondby IF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 5