43 Naam:LéonSchaaf \A Woonplaats: Hoorn Leeftijd: 51 Seizoenkaart: ja, sinds halverwege de jaren '80 Eerst bezochte wedstrijd: Ajax - Haarlem De eerste keren dat ik in het Olympisch Stadion kwam, heb ik nog wel eens gere geld dat ik naar een zitvak mocht. Dan gaf je zo'n suppoost een briefje van vijf gulden en dan zei hij 'prettige wedstrijd, meneer'.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De 1-0 van Ronald de Boer tegen AC Milan. Dat was in hetzelfde seizoen als die wed strijd tegen Bayern. Het was een wedstrijd in de stromende regen, maar dat vergaten we door de sfeer in het stadion. Die goal was technisch gezien misschien niet de mooiste, maar qua ontlading zeker wel.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Hatem Trabelsi. Het is een speler die er al tijd staat. Ik vind het knap hoe hij is terug gekomen. Heel goed dat hij voetbal laat prevaleren boven zakelijke problemen, een voorbeeld voor anderen. Verder heb ik bewondering voor zijn spel, voor zijn de marrages en speciaal voor de wisselwerking met Rosales.' Favoriete speler uit Ajax-historie: 'Johan Cruijff.' Favoriete club naast Ajax: 'Fortuna Sittard, maar dat is echt iets van vroeger. Ik ben daar in de buurt opgegroeid, in Hoensbroek en Brunssum. Eerst ging ik nog naar wedstrijden van Limburgia, maar nadat die club werd weggesaneerd uit het betaalde voetbal, werd het voornamelijk Fortuna. Ik heb nu weinig meer met die club. Ze krijgen pun ten in mindering omdat ze in de financiële problemen zitten. 'Moeten ze hun zaakjes maar beter voor elkaar hebben', denk ik dan. Mijn familie woont nog in Limburg, maar ook als ik daar langs ga, kom ik zelden meer bij Fortuna. Ik stem mijn bezoekjes hoogstens af op de wedstrijden van Ajax.' Ajax is voor mij: 'Iedere dag minimaal één gedachte. De homepage van Ajax is de startpagina op mijn computer, dus elke keer als ik die aanzet, denk ik automatisch aan de club. Er is elke dag wel iets te doen om Ajax en daar ben ik dan ook mee bezig. Als er een nieuwe speler wordt aangetrokken, discussi ëren we daar thuis over. Maar soms zijn we het ook met elkaar eens. Net als mijn kinde ren heb ik bijvoorbeeld mijn bedenkingen bij de rol van Charisteas, of 'Harry' zoals we hem hier noemen. Hij moet uitkijken dat hij geen tweede Machlas wordt. Spelers van Ajax moeten met de borst vooruit lopen," niet met hun schouders naar beneden. Ik ben optimistisch over het komende sei zoen. Sinds Blind het heeft overgenomen, viel er in ieder geval weer enige drang naar voren waar te nemen. Het is knap dat we nog tweede zijn geworden, al kwam dat deels door het falen van AZ in de laatste wedstrijden. Het is te hopen dat we door de voorronde van de Champions League komen, dan zijn we weer verzekerd van een paar mooie wedstrijden in Europa.' t in -flOQi Ajax Kick Off> Br0ndby IF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 42