'Iedere dag minimaal één gedachte' De supporter aan het woord De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) zullen dit seizoen op regelmatige basis ruimte maken in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering Léon Schaaf, die vertelt wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: '1966. Ik woonde nog in Zuid-Limburg toen de grote succesperiode van Ajax aan brak. Met mijn vader zag ik de wedstrijd tegen Liverpool op tv en daarna was ik aangestoken. Later gingen we naar een hotel in de buurt, waar we in een zaaltje naar de finale tegen AC Milan konden kij ken. Op een kleurentelevisie, heel bijzonder in die tijd. In 1976 ben ik naar Hoorn verhuisd, omdat ik daar een baan kreeg in het onderwijs. Dat bracht het stadion natuurlijk een stuk dichterbij, als zuiderling zag ik er toch een beetje tegen op om er heen te gaan, vanwege de dingen die rond het voetballen gebeurden. Ik had daar hele wilde ideeën over. In 1981 heb ik een rustig wedstrijdje uitgekozen om voor het eerst naar De Meer te gaan: Ajax - Haarlem. Uiteindelijk viel het allemaal erg mee, zolang je maar wist waar je rustig kon staan en waar je je auto veilig kon parkeren.' Met wie kijk je naar wedstrijden van Ajax? 'In de loop der jaren heeft zich een hecht groepje ontwikkeld. In De Meer stonden we altijd in vak R en nu zitten we samen in vak 115. Met een man of vier ben ik heel hecht. Bij één van hen ben ik op de bruiloft geweest. En ook het andere uiterste: on langs is er eentje overleden. Sinds een paar jaar gaan mijn zoon Mark en mijn dochter Rian mee naar wedstrijden. Zij staan ook op de foto. We hebben twee seizoenkaarten en kopen er dan nog een losse kaart bij. Of we lenen de seizoenkaart van iemand anders, die op die dag verhinderd is. We ko men altijd met de auto. Die parkeren we bij de Makro en dan lopen we het laatste stukje. De buurvrouw en haar zoon rijden ook altijd mee. Die zitten toevalligerwijs ook in vak 115.' Mooiste Ajax-moment: 'De 5-2 overwinning op Bayern München in de Champions League, in 1995. Het is altijd mooi als je van Duitsers wint en hele maal als het Bayern is. Ik herinner me dat het heel slecht weer was en we stonden in het Olympisch Stadion, in hetzelfde vak als de F-side. Na de eerste helft stond Ajax al met 3-1 voor en tijdens de rust zong ie dereen mee met André Rieu. Nee, toen vond ik het niet erg om bij de F-side te staan. Het kon ook niet anders, want er was maar één vak waar je mocht staan. 41 Ajax Kick Off> Brandby IF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 40