In een paar seconden een ander uitgangspunt Blind: Wat we in ieder geval geleerd hebben, is dat we in Amsterdam verder van onze goal af moeten spelen Brondby IF - Ajax 38 Een paar seconden voor het laatste fluitsig naal van scheidsrechter De Santis leek Ajax op rozen te zitten. De Amsterdammers leid den na goals van Markus Rosenberg en Ryan Babel met 2-1 tegen het verrassend sterke Brondby IF en hoewel Martin Retov nog een keer aan mocht leggen voor een schot, had de uitblinkende keeper Hans Vonk de hoek al gezien waar de bal naartoe zou gaan. Het leder werd echter onderweg door het lichaam van Julien Escudé van richting veranderd en stuiterde de andere hoek in. Plotseling was het uitgangspunt voor de return in Amsterdam veranderd. Brondby zette in de eerste helft vooral druk op de laatste linie van Ajax. Zodra de opbouw van de Amsterdammers werd ver stoord, was de thuisploeg zeer dreigend. Het leverde enkele hachelijke momenten op voor het doel van Hans Vonk. Toch was het Ajax dat de eerste echte kans kreeg. Nourdin Boukhari schoot raak, maar de scheidsrechter verzuimde de voordeel- regel toe te passen na een overtreding op Markus Rosenberg. Gaandeweg kregen de Denen meer balbezit en waren ze via Johan Elmander en de lange, sterke spits Morten Skoubo regelmatig gevaarlijk. 'Na een half uur spelen lukte het ons beter om onder hun pressie uit te komen', zei Blind. En prompt opende de ploeg die daar tot dan toe minder recht op had de score. De Ajacieden kregen in de gaten dat als zij met de bal over de middenlijn waren, de druk aanzienlijk minder groot was. Ryan Babel werd vrijgespeeld op links, gaf een aarzelende voorzet die echter toch een medespeler, in dit geval Pienaar, bereikte. Zijn schot werd gestuit, maar Rosenberg stond op de goede plaats en scoorde de belangrijke treffer: 0-1. Lang genoot Ajax niet van de voorsprong, want de ploeg verviel in slordigheden. Markus Rosenberg, hier in duel met Daniel Agger, was verantwoordelijk voor het eerste doelpunt van Ajax. Vonk redde prachtig op een schot van Marcus Lantz, maar de waarschuwing kwam niet aan. Nourdin Boukhari, door Blind verkozen boven Wesley Sneijder als linkermiddenvelder, en Urby Emanuelson konden de bal niet binnenhouden en Brondby bouwde aan een nieuwe aanval. De voorzet kwam, Vonk redde nog in eerste instantie, maar Skoubo liep de bal alsnog binnen: 1-1. Brondby IF Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 37