Seizoen 2005-2006 begint met winst Johan Cruijff Schaal Blind: Ik ben blij met de winst, maar vooral ook met de manier waarop PSV - Ajax 36 Hoewel Maxwell, Maarten Stekelenburg, Nicolae Mitea, Hatem Trabelsi, Markus Rosenberg, Olaf Lindenbergh en Wesley Sneijder de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal aan zich voorbij moesten laten gaan wegens zware of minder ernstige blessures en er dus eigenlijk geen sprake meer kon zijn van een echte testcase voor Ajax, kwa men de Amsterdammers tegen PSV prima voor de dag. Trainer Danny Blind gaf vooraf aan dat hij - zonder minder serieus de strijd in te gaan - zijn team toch een beetje wilde sparen voor de voorrondewed strijd een paar dagen later tegen Brondby IF. Nog meer afhakers zou hij niet kunnen gebruiken. Vandaar dat de trainer onder andere met Nourdin Boukhari op de linkshalfpositie startte. Blind vindt namelijk dat de Marokkaanse Ajacied daar beter tot zijn recht komt dan op de linksbuitenplaats, omdat hij daar de echte snelheid voor mist. Boukhari liet zelf zien zich als een vis in het water te voelen. Met intelligent spel, prachtige acties en gevaarlijke schoten op het doel van Gomes was hij de angel in het spel van Ajax. PSV kon geen vat krijgen op de uitblinkende Rotterdammer. Toch kwamen de Eindhovenaren, die pro beerden vanuit een gesloten defensie op de counter te spelen, op voorsprong. Nadat aan weerskanten de nodige speldenprikjes waren uitgedeeld, kwam het doelpunt van PSV plotseling. In de 51ste minuut be landde de bal uit een corner voor de voeten van Wilfred Bouma. De international aarzelde niet en verschalkte de kansloze Hans Vonk, 1-0. Maar vanaf dat moment kwam de lands kampioen er niet meer aan te pas. In de zeventigste minuut leek Ajax door een kop bal van Nigel de Jong na een vrije trap van Boukhari op gelijke hoogte te komen, maar de Amsterdammer stond buitenspel. Twee minuten later mocht Ajax op precies dezelfde plaats een vrije trap nemen. Weer ontfermde de uitblinker zich over de bal. Dit keer koos hij niet voor de assist, maar liet hij Gomes kansloos met een schot in de verste bovenhoek, 1-1. Zes minuten later was Boukhari wederom een belangrijke schakel in de voorbereiding Nigel de Jong wordt in de opbouw belemmerd door PSV-speler Jefferson Farfan. Brondby IF Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 35