m kwaliteit van elke speler. Wij hebben een kans tegen Ajax, maar dan moeten we op onze top spelen. Als Ajax ook het maximale eruit haalt, zijn zij sterker. Het blijft echter moeilijk te voorspellen. Twee jaar geleden hebben we hier ook Schalke 04 verslagen.' Cruijff Michael Laudrup speelde vijf seizoenen on der Johan Cruijff. 'De beste coach die ik ooit heb gehad,' aldus de stijlvolle aanvaller van weleer. 'Ik probeer hier bij Brondby de dingen toe te passen die ik van hem heb geleerd. Iedereen in Denemarken kent het Nederlandse voetbal en kent Ajax. 29 Die voetbalfilosofie, zoals Ajax en het Nederlands elftal al vanaf de jaren '70 hanteren, wil ik hier overbrengen, want ik heb zelf ook bij clubs gespeeld die aanval lend voetbal speelden. Ik ben er drie jaar ge leden mee begonnen en het proces verloopt voorspoedig. Vorig seizoen hebben we de dubbel gewonnen met aantrekkelijk voet bal.' Brondby, de club waar voormalig Ajax- coach Morten Olsen begin jaren negentig als trainer werkzaam was en de oude club van legendarische doelman Peter Schmeichel, begon ook zeer voortvarend aan het nieuwe seizoen in Denemarken en won de eerste vier competitiewedstrijden. Steeds maakte de ploeg van Laudrup minstens twee doel punten. Pas in speelronde vijf stokte de productie en tegen laagvlieger AC Horsens kwam Brondby niet verder dan 0-0. Laudrup speelde een seizoen bij Ajax en deed dat samen met onder anderen Danny Blind, zijn opponent als coach in de kwalificatiewedstrijden. Danny is een 'great guy'. Ik heb erg goede herinneringen aan ons team van toen, met Richard Witschge, de broertjes De Boer, Edwin van der Sar, Shota, Jari en al die jongens. We speelden een geweldig seizoen waarin we de dubbel haalden in mijn laatste seizoen als prof. Nee, voor de wedstrijd ga ik Danny niet opzoeken, we zijn nu even tegenstanders. Ik zal hem natuurlijk na de wedstrijd wel even spreken, maar er komen later vast genoeg momenten om dat uitgebreider te doen.' In spelers als Ryan Babel, Wesley Sneijder, Steven Pienaar en Nigel de Jong herkent Laudrup de echte talenten. Ze worden of zijn heel goed en ze zullen waarschijnlijk naar nog grotere clubs dan Ajax gaan in de toekomst. Ajax heeft geen geheimen voor ons. Maar het wordt wel moeilijk om tegen ze te spelen.' Laudrup kon dan ook niet anders dan tevreden zijn toen Brondby en Ajax in Denemarken tot een 2-2 gelijkspel kwa men. De trainer had geconstateerd dat zijn elftal zeker vijf goede kansen had gecreëerd tegen de Amsterdammers en hij zag zijn manschappen twee keer scoren. 'Dan doe je het goed,' aldus Laudrup. 'Weliswaar heeft y Ajax Kick Off> Brendby IF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 28