Interview alleen goed is met de voet, maar ook met het hoofd. Verder moet je tactisch sterk zijn, communiceren met je medespe lers en professioneel zijn binnen én buiten het veld. Dat probeer ik te zijn", om daar lachend aan toe te voegen: "Maar voetbal is niet makkelijk hè?" Wisselingen Makkelijk zal het evenmin zijn om PSV te verslaan, ook al vonden er in Eindhoven heel wat mutaties plaats. "Hun middenveld van vorig seizoen, met Van Bommel, Vogel en Cocu, was denk ik het beste middenveld van Europa. Nu er belangrijke spelers weg zijn, is het moeilijk te zeggen hoe PSV ervoor staat. Ze hebben nog steeds een goed team met Cocu en achterin twee goede verdedigers." Hoe staat Ajax ervoor volgens de Franse verdediger? "We hebben een goede groep met jonge en oude spelers. We hebben ook weinig wisselingen gehad, wat beter is voor de communicatie. Hopelijk kunnen we hier in de ArenA de Johan Cruijff Schaal winnen. Dat is goed voor het prestige en het vertrouwen. En het is belangrijk om goed te beginnen, wat vorig seizoen niet lukte." Ongelofelijk Een blik op de spelerslijst leert in elk geval dat Ajax genoeg (jong) potentieel in de ploeg heeft. Coach Danny Blind heeft een zogezegd luxeprobleem, weet ook de aanvoerder. "Het zal moeilijk zijn voor de spelers die straks niet spelen. Ik heb het zelf ook meegemaakt. Maar dat is voetbal. Er spelen er maar elf. De anderen moeten professioneel blijven, luisteren en leren." Precies wat Julien Escudé vorig seizoen deed. Het maakte dat hij het van bankzitter tot captain schopte. "Ongelofelijk hè, zo kan het gaan?" 5 AUG 2005 P5V-AJAX 57

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 56