Interview wat makkelijker te accepteren dan voor een gearriveerde speler. Maar dat is inherent aan de voetballerij en het trainer schap; dat er keuzes moeten worden gemaakt." Wat kan het publiek van de nieuwkomers verwachten? "Olaf Lindenbergh is een speler die al wat langer meeloopt in het Nederlandse voetbal en die zich met name de laatste tijd heeft gemanifesteerd. Hij is duidelijk een speler die naarmate hij ouder wordt ook beter wordt. Hij kan het spel ontzettend goed lezen. Markus Rosenberg is een jonge speler die uit het buitenland komt, dus hij zal moeten wennen aan onze manier van spelen. Maar dat gaat goed. Zijn sterke punten zijn zijn diepgang en scorend vermogen. Edgar Manucharyan is in principe nog een jeugdspeler. Hij heeft alle tijd en ruimte om zich te ontwikkelen." Waf is hef belang van de Johan Cruijff Schaal? "Het is een jaarlijks terugkerende topwedstrijd aan het begin van het seizoen, een goed meetmoment. En er is een prijs aan verbonden. Op het moment dat achter je naam wordt vermeld wat je gewonnen hebt, dan staat daar ook de Johan Cruijff Schaal bij. Dus met recht een prijs. Anderzijds heb ik ook te maken met het feit dat we vier dagen later voorronde voor de Champions League moeten spelen. Dat is van essentieel belang voor de club, maar ook voor de ontwikkeling van dit team. Met andere woor den: ik hoef niet uit te leggen waar onze prioriteit ligt." Tof slof: op de fribune ziften veel kampioensfeams van afgelopen seizoen. Herinner jij je je eersfe fifel nog? "Dat zal ongetwijfeld in de C'tjes geweest zijn, waar je in mijn tijd in begon. Maar ik kan het me niet herinneren, (lacht) Geen goede zaak. Het heeft blijkbaar geen indruk gemaakt." 5 AUG 2005 P5V-AJAX 47

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 46