LG LC Electronics nieuwe hoofdsponsor Amsterdam Tournament IEP en Ajax tekenen nieuw contract Reyes de beste Bijpraten 'Ood $LG 2005 LG Electronics, het elektronicaconcern dat onder andere bekend is van de superplatte plasma- en LCD televisies en mobiele telefoons, is de nieuwe hoofd sponsor van het Amsterdam Tourna ment. Het toernooi heet hiermee voortaan \T het 'LG Amsterdam Tournament'. Met dit vierjarige sponsorcontract zal het Amsterdam Tournament tot 2008 gegarandeerd in de Amster dam ArenA plaatsvinden. „LG Electronics heeft op Europees niveau meerdere sponsorovereenkomsten met topclubs en landenteams. Sponsoring van het Amsterdam Tournament is een logische beslissing gezien het hoge niveau van het voetbal en de reputa tie van de participerende clubs. Deze kwaliteit is representatief voor onze pro ducten", aldus James Kim, Europees President van LG Electronics na onderte kening van het contract op dinsdag 21 juni. David Broomhall, Chief Executive van The International Event Partnership, de organisator van het toernooi, voegt toe: „Met LG Electronics aan boord als hoofdsponsor en met AFC Ajax en de Amsterdam ArenA, twee van de meest toonaangevende voetbal organisaties wereldwijd, ben ik ervan overtuigd dat het LG Amsterdam Tournament keer op keer een succes zal worden." LG Electronics is één van de grootste producenten van electronica en ICT-pro- ducten ter wereld met een wereldwijde omzet van ruim 38 miljard euro. 76 Dochterondernemingen in 39 landen bieden werk aan meer dan 66.000 men sen. LG Electronics is onderverdeeld in vier bedrijfsonderdelen: Mobile Communications Digital Appliance Digital Display Digital Media. Organisator van het Amsterdam Tournament, The International Event Part nership (IEP) en AFC Ajax zijn een nieuw contract overeengekomen. Het pre stigieuze Amsterdam Tournament zal de komende driejaar in de Amsterdam ArenA te zien blijven. Naast het totaal van rond de 90.000 fans die het toer nooi jaarlijks bezoeken, wordt The Amsterdam Tourna ment opTV uitgezonden in 130 landen met meer dan 400 miljoen kijkers. David Broomhall, algemeen directeur van organisator IEP: „Het moge duide lijk zijn dat we zeer te spreken zijn over de overeenkomst met Ajax, ook omdat het één van de best georganiseerde clubs ter wereld is. De status van het toer nooi in de voetbalwereld geeft goed de werkzaamheden van IEP weer. Verder wordt de toernooistructuur met vier teams nog steeds zeer goed ontvangen bij de fans, maar ook bij de deelnemende clubs. Ik ben er dan ook zeker van dat The Amsterdam Tournament de komende jaren alleen maar beter zal wor den." Ajax ziet de mix van diverse voetbalstijlen als uiterst belangrijk in de voorbe reiding op het seizoen. Algemeen directeur Arie van Eijden voegt daar aan toe: „Het toernooi is, zo vlak voor de start van de competitie, voor ons en de fans een prachtige gelegenheid is om te zien waar we staan, leder jaar hebben we de mogelijkheid om tegen topclubs te spelen, met daarbij elke avond een vol stadion. De fans vinden het een prachtige traditie en het is dan ook bijna over bodig te zeggen dat we zeer tevreden zijn met dit nieuwe contract", aldus Van Eijden. José Reyes werd vorig seizoen gekozen tot Speler van het Toernooi. De Spaanse aanvaller van Arsenal viel op met zijn watervlugge dribbels en zijn behendige passeerbewegingen. Reyes ontving de bij de prijs behorende trofee uit handen van de Amsterdamse wethouder van Sport Hester Maij. Onder meer Ajax- coryfee Bobby Haarms zat in de jury. Nigel de Jong en Robin van Persie, vorig jaar op het Amsterdam Tournament. Ze benutten de wedstrijd River Plate - Panathinaikos om eventjes bij te praten. Beide topvoetballers kennen elkaar uit de Nederlandse competitie en uit diverse nationale selecties. Dit jaar zul len De Jong en Van Persie opnieuw de degens met elkaar kruisen in de Amster dam ArenA.. m. rA ST E R p irnam -=-CWVi Tournament foto: PRO SHOTS/Jasper Ruhe 29 juli zo 31 juli LC AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 9