inmm AJAX OPNIEUW 2004 HISTORIF LG 2005 Dankzij de deelname van Arsenal, de Argentijnse giganten van River Plate en het Griekse Panathinai- kos, kende het Amsterdam Tournament ook in 2004 een prima bezetting. De onderlinge verschillen waren miniem. Ajax won het toernooi omdat het optimaal profiteerde van de regel dat ieder doelpunt als een extra wedstrijdpunt telt. Het toernooi werd geopend met de con frontatie tussen Arsenal en River Plate. De rentree van Dennis Bergkamp in Amsterdam werd met luid gejuich begroet. De wedstrijd op zich viel licht tegen. Beide ploegen wilden wel, maar slaagden er nauwelijks in het publiek te vermaken. Bij de Argentijnen liep één bij zonder opvallende speler rond. De blonde lokken van Maximiliano Lopez, ooit begeerd door Ajax, waren niet te missen. Lopez speelde tegen Arsenal al goed, maar echt opvallen deed hij twee dagen later tegen Panathinaikos. Dat duel besliste hij in Argentijns voordeel, met een fraaie treffer halverwege de eer ste helft. Inmiddels speelt Lopez bij het FC Barcelona van Frank Rijkaard. Een andere opvallende speler was Zlatan Ibrahimovic. De Zweed speelde een uit muntende eerste wedstrijd. Hij opende de score tegen Panathinaikos. Vanwege zijn voortdurende dreiging kwam er meer ruimte voor de andere aanvallers van Ajax. Wesley Sonck profiteerde opti maal en scoorde twee keer. De Grieken deden in de slotfase nog wat terug, maar de inhaalrace bleek ontoereikend. Ajax legde op de vrijdagavond de basis voor de toernooiwinst. Tegen Arsenal vol stond een gelijkspel of zelfs een neder laag met één goal verschil. Het werd uit eindelijk 0-0. Opnieuw won Ajax het Amsterdam Tournament. adidas Arsenal - River Plate 0-0 Ajax - Panathinaikos 3-2 54. Ibrahimovic 1 - O; 62. Sonck 2-0 64, Sonck 3 - O;76. Epalle 3 -1; 83. Konstadinidis 3-2 River Plate - Panathinaikos 1-0 22. Maximiliano Lopez i-o Ajax-Arsenal 0-0 Eindstand Ajax 2-7 (3-2) River Plate 2-5 (1-0) Panathinaikos 2-2 (2-4) Arsenal 2-2 (0-0) *agSS0iS TOERNOOI The Amsterdam To t 200A Tournament Arsenal is dit jaar voor de derde maal te gast op het Amsterdam Tournament. Vorig jaar speelden de Brit ten met 0-0 gelijk tegen Ajax. Op de foto kijkt Pascal Cygan toen hoe Zlatan Ibrahimovic de bal verwerkt. Wesley Sonck kopt snoeihard op de paal. De Belg zou tweemaal scoren te gen de Grieken. Rafael van der Vaart met de beker van het Amsterdam Tournament foto: PRO SHOTS/Jasper Ruhe vrij 29 juli zo 31 juli LG AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 33