Boca Juniors in het kort De naam Het eerste deel van de clubnaam is ver noemd naar de arbeiderswijk Boca. De toevoeging Juniors wordt er achter geplakt, om de clubnaam een Engelse touch en wat meer klasse te geven. Clubkleuren De clubkleuren-geel en blauw-worden in 1907 vastgelegd. Het zijn de kleuren van de Zweedse vlag op een schip in de haven van Boca. Voor deze tijd droegen de spelers meestal roze en zwart-witte shirts. Bijnaam De aanhangers van Boca worden door die van aartsrivaal River Plate "Los Xeneixes" genoemd, vrij vertaald: "de stinkerds". Die bijnaam stamt uit de tijd dat Buenos Aires werd overspoeld door immigranten, Genoveses, oftewel Xeneixes. De fans "La Doce" ("De Twaalf") heet de harde kern supporters van Boca Juniors. Zij staan op de tribune Natalio Pesci, ver noemd naar één van de eerste topspe- lers van de club. De grootste concurrent van "La Doce" is "Los Borrachos del Tabion" van River Plate Het stadion La Bombonera (de bonbondoos) staat al 85 jaar op dezelfde plek. Het stadion dankt de naam La Bombonera aan de steile tribunes en de compacte vorm. De capaciteit van het stadion bedraagt 57.400 toeschouwers. Topspelers De grootste speler die de kleuren van Boca droeg, is natuurlijk Diego Armando Maradona. Maar ook Gabriel Batistuta, Martin Palermo en Juan Róman Riquelme zijn namen die bij iedere voet balliefhebber wel een belletje doen rin kelen. Het Palmares Boca won de Copa Libertadores (de Zuid- Amerikaanse Champions League) vijf maal (1977,1978, 2000, 2001, 2003). De wereldbeker werd behaald in 1977,2000 en 2003. De Copa Sudamericana (de Zuid-Amerikaanse UEFA Cup) werd gewonnen in 2004. Stadion La Bombonera van Boca Juniors. Cup, te winnen. Daarna begon de ellende. De vraag rees of hij met dezelfde spelers door moest gaan, of moest gaan verjongen. Er werd tot dan toe nog gewonnen, maar de kern van de selectie begon op leeftijd te raken. Spelers als Martin Palermo (31), Diego Cagna (35), Guillermo Barros Schelotto (32) en Rolando Schiavi (32). Volgevreten vedettes die zich door hun staat van dienst niet meer door iedereen alles laten vertellen. Niet door Benitez in ieder geval. Het gebrek aan disci pline binnen de selec tie leidde dit seizoen tot een 15de plaats in de com petitie en voor het eerst sinds 1999 géén kwalificatie voor de Copa Libertadores. Het was het einde van Jorge Benitez bij Boca Juniors en de inleiding van een complete ver nieuwing bij de club. De laatste speel ronde van de competitie, in juni, trad Boca al aan met vooral jonge spelers afkomstig uit het tweede elftal. De rest kreeg vervroegd vakantie. De keuze voor de nieuwe trainer viel op, Alfio Basile. Hij werd aangesteld, onder meer na het raadplegen van Diego Maradona. Onder Basile moet Boca Juniors beginnen aan een nieuw tijdperk. Hij zei al dat hij Boca wil laten spelen als in de jaren 1991,1992 en 1993 toen de club 33 wedstrijden achtereen ongeslagen bleef. Diverse nieuwe - vooral jonge-spelerszijn al door Boca aange trokken. Rodrigo Pala- cio moet de ster worden van het nieuwe Boca. Hij werd een halfjaar geleden al overgenomen van Banfield. In Amsterdam zal trainer Basile de eer ste contouren van het nieuwe Boca aan het publiek tonen. Daan Schippers Vorig jaar bereidde Boca Juniors zich in Engeland voor op het nieuwe seizoen. Matias Silvestre duel leert tijdens het toer nooi om de Vodafone Cup met PSV'er Jasar Takak. vrij 29 juli/zo 31 juli LG AMSTERDAM TOURNAMENT Tournament 2005 Oprichting De club Boca Juniors wordt op 3 april 1905 door vijf jonge Italiaanse inwoners van Buenos Aires opgericht. w

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 27