CRISIS MOET @LG 2005 Wie de erelijst van de afgelopen vijf jaar van Boca Juniors bestudeert, zal niet vermoeden dat de club zich middenin een crisis bevindt. Driemaal won de Argentijnse arbeidersclub de afgelopen jaren de Copa Libertadores: in 2000,2001 en 2003. Tweemaal legde de club beslag op de wereldbeker. Dat Boca nu in slecht weer zit, bewijst het afgelopen seizoen: de club eindigde als 15de en wist zich voor de eerste maal in zes jaar niet te kwalificeren voor de Copa Libertadores. De beelden staan nog helder op het net vlies. Misschien zijn ze zo goed onthou den omdat er niet al teveel beelden uit het Zuid-Amerikaanse voetbal doorko men naar Nederland. Maar misschien ook omdat ze erg ranzig zijn. We zien - voor ons Europeanen veelal onbekende - spelers de gang naar de kleedkamer maken. Dan een man in net pak die een stap naar voren doet, richting de voet ballers. Een fluim verlaat zijn mond en belandt in het gezicht van een voetbal ler. De speler is Adolfo Bautista van het Mexicaanse Chivas Guadalajara. Het tijdstip is na afloop van de kwartfinale in de Copa Libertadores, de Zuid-Ameri kaanse editie van deChampions League. De man die spuugt is Jorge Benitez, trai ner van Boca Juniors dat zojuist is uitge schakeld na een 0-0 gelijkspel (na een eerdere 4-0 nederlaag in Mexico). Het was de laatste actie van Benitez in dienst van Boca. De frustratie kwam voort uit het feit dat Boca er niet in slaagde de in Mexico opgelopen 4-0 nederlaag weg te werken.Toen Bautista - nadat Boca-spelers hem beschuldig den van simuleren - provocerend vier vingers opstak naar het publiek, barste de bom. Martin Palermo gaf hem een kopstoot, een ballenjongen deelde een trap uit, een over het hek geklommen supporter gaf hem een klap en Benitez bespuugde hem. Het was het einde van een tijdperk, waarin Boca vele successen beleefde. Driemaal werd de Copa Liber tadores gewonnen, tweemaal zelfs de wereldbeker (ten koste van AC Milan en Real Madrid) en dat alles vooral dankzij trainer Carlos Bianchi. In Argentinië werd gekscherend gezegd dat een telefoon verbinding had met God. Eindresultaat Campeonato 1. Vélez Sarsfield 19-39 2. Banfield 19-33 3- Racing 19-32 4- Estudiantes LP 19-31 15- Boca Juniors 19-22 Nadat Boca in 2003 voor de laatste keer de Copa Libertadores won, stapte Bian chi (inmiddels Atlético Madrid) op en verscheen Benitez ten tonele. Hij ging aan de slag met dezelfde spelers die Bianchi onder z'n hoede had en slaagde er in 2004 nog in de Copa Sudamericana, de Zuid-Amerikaanse versie van de UEFA rm~m/F Boca Juniors in de steiaers S T E R D Tournament Boca Juniors viert het veroveren van de Wereldbeker in 2003. LG AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 23