it 1 WENCER Eindstand Engeland Arsenals vice-voorzitter David Dein vergeleek hem onlangs met Coca-Cola. Net als de frisdrankfabri kant heeft ook manager Arsène Wenger (55) veel succes, maar kent niemand de exacte formule die hij hanteert. De uitspraak zegt alles over het respect dat de intelligente Fransman in Londen geniet. Toch is Wenger nog niet tevreden. Hij wacht nog altijd op de ultieme bekroning van zijn werk. LG 2005 Maar liefst 30 miljoen euro kreeg Wen ger in de zomerperiode tot zijn beschik king om de selectie van Arsenal te ver sterken. Waar andere trainers het geld binnen de kortste keren over de balk zou den smijten, keek de Fransman eerst 2004/'0S Chelsea 38-95 Arsenal 38-83 Manchester United 38-77 Everton 38-61 Liverpool 38-58 Arsenal begon de voorbereiding op de competitie op 6 juli en opent de competitie op zondag 14 augustus thuis tegen Newcastle United eens rustig rond. Met jeugdige honden als Robin van Persie, Fransesc Fabregas, Antonio Reyes en Philippe Senderos in zijn selectie hoefde hij het in die leef tijdscategorie niet te zoeken. Ervaren dertigers waren door de aanwezigheid van Dennis Berkamp, Robert Pires en Soil Campbell ook niet nodig en de leeftijds categorie van de eind-twintigers was met Patrick Vieira, Fredrik Ljungberg en Thierry Flenry eveneens goed vertegen woordigd. De interesse van Wenger ging dan ook uit naar gretige spelers van mid den twintig. Hij vond er één in de per soon van middenvelder Alexander Hleb. De 24-jarige Wit-Rus werd voor 15 mil joen euro losgeweekt bij het Duitse VfB Stuttgart. De andere helft van het te besteden bedrag houdt Wenger vooralsnog op zak. Hij gooide een lijntje uit naar Julio Baptista, de 23-jarige clubtopscorer van Sevilla FC.Tot een overgang van de aan vallend ingestelde middenvelder naar Arsenal kwam het niet, omdat de Spaanse subtopper de hoofdprijs voorde Braziliaan vroeg. In plaats van elders met de zak geld te zwaaien, stak de succes trainer vervolgens zijn energie maar in het bijeenhouden van de huidige spe lersgroep. Een broodnodige move, want Ashley Cole kreeg achter de rug van Arsenal om een contract voorgeschoteld van Chelsea, Henry en Reyes ontvingen aanbiedingen van de Spaanse groot macht Real Madrid en Vieira en Pires werden begeerd door Juventus. Alleen Vieira ging na de interventie van Wenger uiteindelijk op de verleiding van een ver trek uit Londen in. Naar de toekomst keek de trainer ook alvast. Vorig jaar zette hij een beleid uit om jonge talen ten vroeg op te sporen en vast te leggen. Dit seizoen trekt hij die lijn door naar de eigen jeugdopleiding. De jongelingen Gunners alleen op sc lor 1 eiae I S ~T~ E R D Tournament A/1 Thierry Henry is in zijn eentje te sterk voor Norwich City verdedigers Jason Shackell en Graham Stewart. vrij LC vrij 29 juli zo 31 juli LG AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 17