75 OLAF LINDENBERGH Olaf Lindenbergh speelde in de jeugd al negen jaar voor Ajax. Vervolgens kwam de 31-jarige Noord-Hollander zes jaar uit voor De Graafschap en zes jaar voor AZ om weer terug te keren op het oude nest. Lindenbergh is gehaald als linker middenvelder of controlerende midden velder, maar kan eventueel ook als links back of centraal achterin uit de voeten. „Het is een droom die uitkomt nu alsnog in het eerste van Ajax te spelen", aldus Lindenbergh. „Ik heb hier in de jeugd en het tweede elftal gespeeld, maar ik was toen niet goed genoeg voor het eerste." Via een loopbaan langs De Graafschap en AZ is hij toch in Amsterdam terecht gekomen. „Ik beschouw Ajax als een stap omhoog. Ik heb nog nooit een prijs gewonnen en daar hoop ik hier verande ring in te brengen." MARKUS ROSENBERG Markus Rosenberg is in zekere zin de opvolger van Zlatan Ibrahimovic. De 22- jarige Zweed is net als zijn voorganger afkomstig van Malmö FF. Rosenberg is een centrale aanvaller, maar zou eventu eel ook uit de voeten kunnen op de vleu gels. „Ajax is een grote club, het was geen moeilijke beslissing om hier naar toe te komen. Als je ziet waar Zlatan terecht is gekomen; hij is bij Ajax erg goed geworden." Rosenberg heeft net als Zlatan destijds weinig ervaring in een 4- 3-3 systeem. „Bij Malmö speelde ik in een 4-4-2 systeem, maar in het nationale team onder 21 jaar heb ik wel in een 4-3- 3 systeem gespeeld. Hoewel ik wel op een andere manier moet gaan voetbal len, denk ik niet dat ik mijn manier van spelen hoef te veranderen." EDGAR MANUCHARYAN Edgar Manucharyan is de minst bekende speler van het drietal nieuwelingen. De 18-jarige Armeen is afkomstig van FC Pyunik. De linksbenige Manucharyan heeft nooit in het Ajax-systeem „Ik ben blij met deze drie aankopen, ze zijn van toegevoegde waarde voor Ajax." Met die woorden lichtte Danny Blind de presentatie van Olaf Lindenbergh, Markus Rosenberg en Edgar Manucharyan toe. „We hebben gekeken waar wat nodig was en in welke linie wat gevraagd werd. Naar aanleiding daar van hebben we deze drie spelers aangetrokken." 2005 gespeeld, maar kan op meerdere posities in de aanval uit de voeten. „Dat ik nu bij Ajax speel, is een droom. Ik volg de club al vanaf 1995 toen ze de Champions League wonnen. Vanaf toen ben ik de club intensief gaan volgen." Al vorig sei zoen liep Manucharyan stage in Amster dam, maar een voetblessure opgelopen in de oefenwedstrijd tegen FC Barcelona gooide roet in het eten. „Ik kreeg vol doende vertrouwen van de trainers en scouts van Ajax die me tijdens m'n her stel gevolgd hebben. Ik hoop dat ik van waarde kan worden voor de club." car*' «Stoa Olaf Lindenbergh, Danny Blind, Markus Rosenberg en Edgar Manucharyan proosten op een succesvol seizoen. Markus Rosenberg tijdens de oefenwedstrijd tegen HHC. ^isA_ST_E_R_D^/Vi Tournament vrij 29 juli zo 31 juli LG AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 15