Voe tbabroaramma Ajax: 'Eer om tegen W.H.C. te spelen' W.H.C. - A J AX 11 JULI 2005 J door landskampioen Zwart Wit '28 met 2-1 te verslaan in de bekerfinale van de zaterdagamateurs. Het was één van de laatste stuiptrekkingen van een gouden generatie W.H.C.-voetbal Iers. be namen van onder anderen Gerrit Wessels, Jan Kroes, Freman Goudbeek, Roelof Pap, Henk Fijn, Dirk Vierhuizen, Marten Westerink en Kees van Pijkeren waren bekend in heel Nederland. Diverse W.H.C.-spelers uit die periode stonden ook hun mannetje in het Nederlands zaterdag elftal. De jaren zeventig kunnen vergeleken worden met de vijftiger jaren: niet veel grote successen maar wel altijd op het hoogste niveau blijven voetballen in de toenmalige eerste klasse. In 1980 dreigde er een kink in de kabel te komen. Via een beslissingswedstrijd in Nunspeet (5.000 toeschouwers) werd degra datie voorkomen door een 5-0 zege op S.D.C.P. In 1982 ging het wel mis en degradeerde W.H.C. na 52 jaar voor het eerst in haar bestaan. Het duurde maar liefst zes jaren voordat W.H.C. weer op het hoogste niveau terug kwam. In 1988 werd de negende titel behaald (kampioen van de tweede klasse) en middels een 5-1 zege op F.C. Meppel ging W.H.C. terug naar de eerste klasse. Het hoogste niveau, de plaats waar W.H.C. hoort en zich ook thuis voelt. In 1992 moest W.H.C. aantreden voor klassenbehoud. Door in een zenuwslopende wedstrijd met strafschoppen te winnen van Excelsior Pernis wisten de We- zepers het vege lijf te redden. Maar in 1996 degradeerde W.H.C. voor de tweede keer in haar bestaan. Gelukkig voor iedereen met een blauwwit W.H.C.-hart was de terugkeer op het hoogste niveau nu bin nen een jaar een feit. Via een 5-1 overwinning op A.S.C. '62 werd het tiende kampioenschap behaald. Tot en met vorig seizoen bleven de Wezepers met wisselend succes op het hoogste niveau spelen. Van een beslissingswedstrijd in 1999 voor behoud van het hoofdklasserschap tegen de amateurs van Ajax (3-1 winst) tot en met 3 derde plaatsen en periodetitels in 2000, 2004 en 2005. W.H.C. neemt komend seizoen voor de 29e keer deel aan de eerste en/of hoofd klasse sinds 1970 en behoort daarmee tot de meest ervaren clubs op het hoogste niveau van de zaterdagamateurs. Algemeen directeur Arie van Eijden van Ajax zegt dat 'zijn' club het als een eer be schouwt om maandag 11 juli tegen een gerenommeerde hoofdklasser als W.H.C. te spe len. Volgens Van Eijden zijn dit soort oefenwedstrijden 'van groot belang' voor Ajax. Van Eijden zegt dat Ajax op deze wijze, na de zomerstop, weer wedstrijdritme opdoet en dat er in de voorbereiding op het nieuwe seizoen een begin gemaakt wordt met de vormgeving van het team. Ook worden de oefenwedstrijden, zoals tegen W.H.C. gebruikt om de banden met de fans, die niet allemaal uit Amsterdam komen, aan te halen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 7