Voe tbalproaramma - i W.H.C. HEEFT EEN RIJKE HISTORIE W.H.C. - AJAX 11 JULI 2005 Op 1 oktober 1930 werd H.V.V. (Hattemerbroek Voetbal Vereniging) opgericht in Bakkerij Koopman te - Al. Hattemerbroek. Na een aantal jaren in de top te hebben meegedraaid werd het f j§- jjt f ft m r g, f eerste kampioenschap van de N.C.V.B. (Noord Centrale Voetbal Bond) behaald in 1938. Een jaar later (1939) was er weer feest vanwege het ongeslagen kampioenschap. De spraakmakende opmars van H.V.V. werd in 1940 ruw verstoord door de inval van de Duitsers in Nederland. De competitie werd toen vanwege de bezetting stop gezet. In de oorlogsjaren was er van voetbal nauwelijks sprake. Direct na de bevrijding wilde H.V.V. en ook Wezeper Boys de draad weer oppakken. De K.N.V.B. gaf echter Wezeper Boys geen toestemming en adviseerde om te fuseren met H.V.V. Op initiatief van onderwijzer Brandsma werd vervolgens een nieuwe naam voor de fusieclub gekozen: W.H.C. (Wezep Hattemerbroek Combinatie). In het seizoen 1946-1947 nam W.H.C. voor het eerst deel aan de nieuw ingestelde vierde klasse van de K.N.V.B., toen het hoogste niveau in de afdeling Oost. W.H.C. deed voor het eerst van zich spreken in 1949 toen men zich o.a. ten koste van Quick Boys (landskampioen van de zaterdagamateurs) plaatste voor de bekerfinale. In Baarn werd met 2-1 verloren van het Amsterdamse A.M.V.J. Dat W.H.C. zich zwaar benadeeld voelde door de arbitrage bleek bij het laatste fluitsignaal. De arbiter en zijn assistenten vluchtten gezamenlijk de weilanden in....! Een jaar later liet W.H.C. zich opnieuw gelden. Zo'n 5.000 toeschouwers zagen W.H.C. de beslissingswedstrijd tegen Nunspeet in 't Harde winnen (4-2) met als gevolg het eerste kampioenschap onder de nieuwe naam en sinds 1930 voor de derde keer in haar bestaan. In de jaren vijftig was W.H.C. minder spraakmakend. Ondanks dat bleven de Wezepers en Hattemerbroekers wel op het hoogste niveau acteren. Eind jaren vijftig kwam Wim Klein Klouwenberg, als eerste officiële trainer, bij W.H.C. Samen met enkele jonge talenten stond Klein Klouwenberg aan de basis van de tot nu toe succesvolste periode uit de W.H.C.-geschiedenis. Vanaf 1964 tot en met 1970 behaalden de blauwwitten liefst vijf afdelingskampioenschappen. Het kampioenschap in 1968 zal voor altijd met gouden letters in de W.H.C.-annalen blijven staan. Na een beslissingswedstrijd in Zwolle tegen Go Ahead Kampen (2-1 winst) werd W.H.C. voor de zevende keer kampioen. Memorabel blijft het toeschouwersaantal bij deze wedstrijd'. 11.500, een aantal dat nooit meer is gehaald bij een wedstrijd tussen twee amateurverenigingen! In 1970 werd W.H.C. zelfs ongeslagen kampioen (achtste titel) en ook in de titelstrijd van de zaterdagamateurs waren de Wezepers onverslaanbaar. Toch werd W.H.C. geen landskampioen. S.H.O., waarvan W.H.C. drie punten pakte, had aan het eind van de titelstrijd een punt meer. Vijf keer deed W.H.C. tevergeefs mee aan de strijd om de zaterdagtitel. Vier keer moest genoegen genomen worden met een tweede plaats en één keer eindigde W.H.C. als derde. In die periode werd de clubnaam W.H.C. wel landelijk bekend als topclub van het zaterdagvoetbal. In 1971 behaalde W.H.C. in Veenendaal een hoofdprijs -6-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 6