MICHAEL DINGSDAG Michael Dingsdag toont begrip voor supporterslegioen van Vitesse De fluitconcerten en het boegeroep kunnen hem diep raken, maar tegelijkertijd toont hij begrip voor dat soort reacties van het publiek. Michael Dingsdag is een paar tellen stil. Hij denkt nog eventjes na en gooit er ver volgens weer een volzin uit: "Ze betalen veel geld voor een kaartje en dan hebben de toeschouwers ook het recht om hun gal te spuwen als ze het niet eens zijn met de prestaties op het veld. Ze balen en laten dat merken. En vaak hebben ze nog gelijk ook." Michael Dingsdag bekijkt het realistisch. Zijn club heeft de afgelopen jaren enorm veel steun gehad aan het legioen. Vooral "De Zuid-tribune" heeft zich danig geroerd. "Wij hebben als team vorig seizoen slecht gepresteerd, waardoor Vitesse bijna degra deerde. Toch bleven de bezoekers komen. Zij hebben ons er doorheen gesleept", aldus Dingsdag die vorig jaar in de allerlaatste com petitiewedstrijd het beslissende doelpunt maakte tegen FC Utrecht. Dagblad De Gelderlander schreef dit seizoen dat Dingsdag zich heeft ontwikkeld tot een steeds completere voetballer. "Hij is hard in de duels, kopsterker geworden en meedo genloos als het moet. Daarbij durft hij zonder een spier te vertrekken een bal bij dreigend gevaar gewoon steenhard in de tribune te rammen, soms tot afschuw van de doorsnee voetballiefhebber, die 'voetballende oplossin gen' wil zien." Dingsdag zit daar niet mee. Een volgend moment applaudisseert datzelf de publiek immers voor een vlijmscherpe pass of een fabelachtige redding van hem. Applaus en fluitconcerten wisselen elkaar af. Dat is nu eenmaal het lot van een profvoet baller: de ene wedstrijd ben je de held, de andere wed strijd ziet het publiek je lie ver op de bank zitten. Ook dit seizoen beleeft de 22- jarige Dingsdag veel steun aan de Vitesse-suppor ters. Weliswaar zijn er relatief weinig thuiswedstrijden gewonnen, de verde diger met Rugnummer '15' neemt na elke wedstrijd even de moeite om de vaste aan hangers van zijn club te bedanken. "Zij steu nen ons door dik en dun. Ook als het minder goed gaat. Dat geeft een fijn gevoel. We pro beren in elke wedstrijd de strijd te leveren, die ze op de tribunes van ons mogen ver wachten. Op het veld komt het er niet altijd uit, en dat kan tot frustraties leiden. Dat begrijp ik heel goed. Die mensen betalen alle maal veel geld voor een seizoenskaart of een los kaartje. Dan mógen ze ook ontevreden zijn als het niet lukt." Hij voelt zich lekker in de huidige selectie. Dingsdag leert veel van de routiniers Peter van den Berg en Harald Wapenaar, die dicht bij hem staan in het veld. "Het zijn spelers die veel ervaring hebben in grote teams. Daar steek ik echt veel op", stelt de Amsterdammer, die tegenwoordig in Arnhem woont. Een paar jaar geleden leerde hij ook al het één en ander van Dejan Stefanovic en 6 Vitesse - Ajax www.vitesse.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 6